Urząd

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

Budowa przedszkola i żłobka w Boguchwale na osiedlu Gaj

Projekt "Budowa przedszkola i żłobka w Boguchwale na osiedlu Gaj" realizowany w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Jest to obiekt dwukondygnacyjny obiekt dwukondygnacyjny, o rzucie opartym na planie litery "L" o wymiarach 33,66 x 35,30 m i wysokości 7,83 m. Powierzchnia zabudowy to 854,64 m2. Na parterze znajduje się część żłobkowa z czterema salami dla dzieci, toaletami, pokojem wychowawców i pomieszczeniami pomocniczymi. Na piętrze będą przebywać przedszkolaki. Są tam także cztery sale dla dzieci, szatnie, pokój pielęgniarki i inne pomieszczenia.

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach ww. inwestycji wykonane zostały także prace związane z zagospodarowaniem terenu, w ramach których wybudowano m.in. miejsca postojowe dla samochodów osobowych, place zabaw dla przedszkola i żłobka, a także plac gier zespołowych oraz elementy małej architektury. Nowo wybudowane żłobko-przedszkole ma docelowo utworzyć po cztery oddziały w żłobku i w przedszkolu. Łącznie przystosowane jest do przyjęcia 100 dzieci w czterech oddziałach przedszkolnych oraz 100 dzieci w czterech oddziałach żłobka.

Kwota dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych: 7 029 457,89 zł

Wkład własny: 1 240 492,57 zł

Całkowita wartość inwestycji: 8 269 950,46 zł