a
data wydruku: 2024-07-21 08:48:10
BOGUCHWAŁA OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY

Gmina Boguchwała

e-mail: um@boguchwala.pl www: boguchwala.pl

Rządowy Fundusz Polski Ład

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

Budowa przedszkola i żłobka w Boguchwale na osiedlu Gaj

Projekt "Budowa przedszkola i żłobka w Boguchwale na osiedlu Gaj" realizowany w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Żłobko-przedszkole na osiedlu Gaj to obiekt dwukondygnacyjny o powierzchni zabudowy 854 m2. Na parterze znajduje się część żłobkowa z 4 salami dla dzieci, toaletami, pokojem wychowawców i pomieszczeniami pomocniczymi. Na piętrze będą przebywać przedszkolaki. Są tam także 4 sale dla dzieci, szatnie, pokój pielęgniarki i inne pomieszczenia. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji wykonane zostały także prace związane z zagospodarowaniem terenu - miejsca postojowe, place zabaw oraz elementy małej architektury. Nowo wybudowane żłobko-przedszkole przystosowane jest do przyjęcia 100 dzieci w 4 oddziałach przedszkolnych, oraz 100 dzieci w 4 oddziałach żłobka.

Na realizację inwestycji Gmina Boguchwała otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 7 029 457,89 zł. Całkowita wartość budowy oraz zakupu wyposażenia wyniosła 8 269 950,46 zł.

Wkład własny: 1 240 492,57 zł

Całkowita wartość inwestycji: 8 269 950,46 zł

Zakończenie inwestycji: 2023.08