Kultura i sport

Obiekty rekreacyjno-sportowe

Baseny w Boguchwale

ZMODERNIZOWANE BASENY OTWARTE ZAPRASZAJĄ

Najlepszy sposób na ochłodę w gorący dzień? Skorzystać z oferty boguchwalskich basenów! Do Państwa dyspozycji będą dwa baseny:

  • duży rekreacyjny o powierzchni lustra wody 355 m², wyposażony w różnego typu atrakcje tj.: grzybek wodny, masaż karku, kanał sztucznej rzeki, punkty masażu, siatka do wspinaczki, gejzer powietrzny. Z dużym basenem powiązane są 2 zjeżdżalnie: rurowa i równoległa (rodzinna).
  • brodzik dla dzieci o powierzchni wody 53,98 m² z wyposażeniem: dzwonek wodny z mocowaniem, maszt żaglowca z żaglem i zjeżdżalnią.

W sąsiedztwie mniejszego basenu znajduje się plac zabaw.

Godziny otwarcia: zamknięte

Dane teleadresowe:

  • ul. Angermana 2

Administrator kompleksu:

Urząd Miejski w Boguchwale
Referat Infrastruktury
tel. tel. 17 87 55 259

Dojazd:

CENNIK

Komunikat o stanie sanitarnym

W związku z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 dotyczącego wymagań wody na pływalniach i sposobu jej kontroli informujmy w jaki sposób realizujemy   powyższe rozporządzenie:

  1. Wyniki analiz laboratoryjnych umieszczamy na naszej stronie internetowej oraz zgodnie z rozporządzeniem wyniki w ciągu 24 godz. przesyłamy do Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
  2. Pracownicy obsługi technicznej codziennie w godz. 09:00, 12:00, 16:00 i 19:00 dokonują na poszczególnych basenach pomiarów fizykochemicznych wody.
  3. Razy w miesiącu woda basenowa jest pobierana do badań przez laboratorium zewnętrzne mające akredytacje Ministerstwa Zdrowia, które wykonuje analizy fizykochemiczne i bakteriologiczne. Wyniki są przesyłane do Powiatowej Inspekcji Sanitarnej.
  4. Niezależnie od powyższych kontroli woda badana jest również przez Powiatową Inspekcję Sanitarną.
  5. Nadzór nad jakością wody sprawują pracownicy GOKOM Infrastruktura sp. z o.o. z siedziba w Boguchwale, a uzdatnianie wody realizowane  jest automatycznie przez system dozowników.

Jakość wody na basenie w Boguchwale jest zgodna z normami  dzięki specjalistycznym urządzeniom dozowania oraz wspomagającym preparatom  zwalczającym bakterie, algi, glony i grzyby.