Aktualności

Wszystkie aktualności

Dyskusyjne Kluby Książki coraz bardziej popularne ? relacja ze spotkania DKK w GBP, filia w Mogielnicy

Wzrasta popularność Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy bibliotekach w gminie Boguchwała, co potwierdza frekwencja i zaangażowanie uczestników DKK. Z każdym kolejnym spotkaniem rośnie liczba sympatyków tej formy działalności kulturalnej.

W miniony wtorek w bibliotece publicznej w Mogielnicy spotkały się uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem „babskie rozmowy” toczyły się głównie wokół książki „Babskie gadanie” Katarzyny Pietrzak. To książka o kobietach i dla kobiet.

Główna bohaterka, Iza, kobieta w średnim wieku, podobnie jak wielu jej rówieśników posiada swój bagaż życiowy. Jest po rozwodzie, pracuje jako wykładowca języka rosyjskiego na Uniwersytecie Szczecińskim, ma dorosłą córkę, ukochanego psa i grono oddanych przyjaciółek. Pewnego dnia w życiu Izy pojawia się tajemniczy mężczyzna. Znajomość zaczyna się początkowo niewinnie od esemesów, z czasem jednak przeradza się w coś bardziej poważnego, bohaterka zakochuje się niczym nastolatka.  A wybranek serca, Cezary okazał się niestety zwykłym Czarusiem… 

Niejedną taką Izę spotykamy codziennie w swoim życiu, niestety nie każda z nich ma szczęście napotkać na swej drodze prawdziwych przyjaciół, wsparcie i wskazanie właściwego drogowskazu na wyjście z sytuacji, która „szczęścia nie daje” .

„Babskie gadanie” jest…. o typowym babskim gadaniu. Plusem tej powieści to humor, humor i jeszcze raz humor. To książka o miłości, ale romans nie jest tu chyba najważniejszy. Ważna jest wyjątkowa przyjaźń łącząca kobiety, wspólne wspieranie się, rozwiązywanie problemów szarego codziennego dnia. To książka godna polecenia na chandrę, na poprawę humoru.

Kolejne spotkanie DKK w Mogielnicy odbędzie się we wtorek 1 kwietnia o godzinie 16:00. Tematem będzie powieść Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk pt. „Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord”.

Irena Łuszczek
moderator DKK