Aktualności

Wszystkie aktualności

"Wakacje z przygodą" - półkolonie z Lokalnym Ośrodkiem Kultury w Zgłobniu

W dniach 7-18 lipca zorganizowano dwie tygodniowe półkolonie pn. "Wakacje z przygodą". Obie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, z wypoczynku skorzystało 100 dzieci.

Pierwsza została zorganizowana dla dzieci z miejscowości Kielanówka, Racławówka, Wola Zgłobieńska w dniach 7-11 lipca, zaś druga dla dzieci z Nosówki i Zgłobnia w dniach 14-18 lipca. Pogoda dopisała, więc dzieci spędziły ten czas na ciekawych wycieczkach oraz wspólnych zabawach.

Uczestnicy półkolonii wyjechali do Sołonki, gdzie zwiedzili Muzeum Regionalne i Muzeum Strachów Polnych, wzięli udział w warsztatach robienia strachów oraz powędrowali do Tężni Solankowej. Ciekawym miejscem był także Skansen w Kolbuszowej, gdzie dzieci zobaczyły chłopskie chaty, poznały kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków, zamieszkujących niegdyś teren północnej części obecnego województwa podkarpackiego. W drodze do Kolbuszowej wstąpiono także do Klubu Bilardowego "Dziewiątka" w Mielcu.

Dzieci odbyły również całodniową wycieczkę do JuraParku w Bałtowie, gdzie poznały historię dinozaurów, zwiedziły Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec, Park Rozrywki oraz wzięły udział w projekcji filmu 5D pt. "Tajemnicze podziemie". W kolejnych dniach uczestnicy wyjechali do Parku Wodnego "Otylia" w Strzyżowie, "Zagrody Szmer" koło Lutczy, gdzie wzięli udział m.in. w warsztatach lepienia z gliny, leśniczówki w Woli Zgłobieńskiej oraz odwiedzili m.in. Izbę Tradycji w Nosówce.

Wszystkim uczestnikom półkolonii oraz ich rodzicom dziękujemy oraz życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Zajęcia wakacyjne z Lokalnym Ośrodkiem Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu były współfinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

Galeria