Aktualności

Spotkanie Anną Komorowską

Wyjątkowe spotkanie przedstawicieli rodzin wielodzietnych, uczestników międzygminnego programu "Rodzina 3+" z Małżonką Prezydenta RP Anną Komorowską odbyło się w ubiegłym tygodniu w Nowej Wsi w gminie Trzebownisko. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, gdyż gmina Trzebownisko wspólnie z gminami Boguchwała i Głogów Małopolski realizują program "Rodzina  3+". Nasze gminy na mocy porozumienia wzajemnie honorują swoje karty dużych rodzin, umożliwiając rodzinom mieszkającym na terenie gmin korzystanie na preferencyjnych warunkach z odpłatnej oferty publicznych instytucji kultury, sportu i rekreacji. Są to zniżki na bilety wstępu m.in. na baseny, siłownie, korty tenisowe, czy lodowiska. Ważnym elementem Programu jest udział przedsiębiorców, którzy oferują posiadaczom kart możliwość skorzystania ze zniżek na towary i usługi.
 
Pierwsza Dama zauważyła, że jest to znakomity  przykład, który pokazuje, że nawet niewielkie gminy dzięki dobrej współpracy i zaangażowaniu partnerów biznesowych mogą wprowadzać ulgi dla rodzin, a także dowód na to, że wspólnie można budować dobry klimat dla rodzin wielodzietnych. Anna Komorowska podkreślała, że gdyby podobne rozwiązania zostały zastosowane w całym kraju, byłaby to realna pomoc dla tych rodzin. Przekazała gratulacje przedstawicielom lokalnych władz za podjętą inicjatywę i życzenia satysfakcji i dumy z licznej rodziny dzieciom i rodzicom, którzy uczestniczyli w spotkaniu. 

Obecna na spotkaniu Sekretarz Stanu KPRP Irena Wóycicka przypomniała, że upowszechnianie Kart Dużych Rodzin to jedna z kluczowych rekomendacji całościowego Programu Polityki Rodzinnej Prezydenta RP i rozwiązanie, które jest rzeczywistym wsparciem i ułatwieniem w wychowaniu dzieci. Od momentu ogłoszenia prezydenckiego programu w maju 2013 r liczba gmin, które wprowadziły karę  wzrosła z 60 do ponad 200. Podkreśliła, że samorządy są znakomitym partnerem do kształtowania polityki rodzinnej na lokalnym poziomie.

Zdaniem zastępcy burmistrza Piotra Klimczaka: "cieszy fakt, że nasz pomysł wsparcia rodzin wielodzietnych niezależnie od ich sytuacji materialnej, oraz wspólnej realizacji programu Rodzina 3+ z naszymi zaprzyjaźnionymi gminami Głogów Małopolski i Trzebownisko  został dostrzeżony na poziomie krajowym. W naszej gminie Program Rodzina 3+ cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W tym momencie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Boguchwale wydał już 700 kart dla członków ponad 120 rodzin".

W spotkaniu przedstawicieli rodzin wielodzietnych, uczestników międzygminnego programu Rodzina 3+ z Małżonką Prezydenta RP Anną Komorowską uczestniczyli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka, Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska oraz przedstawiciele władz samorządowych z trzech gmin.

Galeria