Aktualności

Wszystkie aktualności

Bardzo ważne zwycięstwo siatkarek Lubczy

W miniony weekend drużyny Lubczy rozegrały trzy mecze i wszystkie zakończyły się zwycięstwami. Dziesiątą wygraną w sezonie odniosły siatkarki z Racławówki, pokonując w meczu „na szczycie” tabeli Marbę Sędziszów Młp.

Pojedynek siatkarek Lubczy z Marbą Sędziszów Młp. zapowiadał się bardzo ciekawie, bowiem na parkiecie spotkały się zespoły zajmujące pierwsze i drugie miejsce w tabeli. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, a zawodniczki jednej i drugiej drużyny bardzo ambitnie grały w obronie, co przełożyło się na wiele długich wymian. Po blisko dwóch godzinach walki ze zwycięstwa 3:1 cieszyła się drużyna Lubczy. Siatkarki z Racławówki odniosły 10 zwycięstwo w tym sezonie, pozostają niepokonane i z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli Podkarpackiej 1. Ligi Kobiet.

Podkarpacka 1. Liga Kobiet:

Lubcza Racławówka – Marba Sędziszów Młp. 3:1 (25:21, 25:23, 20:25, 25:19)

Dobrą passę podtrzymali także siatkarze Lubczy, rywalizujący w rozgrywkach Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn. Podopieczni trenera Marka Samolewicza po raz piąty z rzędu wygrali za trzy punkty. Tym razem w wyjazdowym pojedynku pokonali SPS Pruchnik 3:1. Drużyna gospodarzy postawiła trudne warunki i starała się wykorzystać atut własnej hali, podejmując ryzyko w zagrywce. Miejscowi wygrali pierwszego seta, ale w drugiej partii Lubcza zwyciężyła 30:28 i przełamała rywala. Dzięki temu w dwóch kolejnych odsłonach przyjezdnym grało się już zdecydowanie łatwiej. Trzy punkty pozwoliły ekipie z Racławówki umocnić się na trzecim miejscu w tabeli.

Podkarpacka 1. Liga Mężczyzn:

SPS Pruchnik – Lubcza Racławówka 1:3 (25:21, 28:30, 22:25, 15:25)

Komplet punktów w miniony weekend zdobył także drugi zespół Lubczy, pokonując na wyjeździe Anilanę II Rakszawa 3:0. Spotkanie przebiegało pod kontrolą bardziej doświadczonej drużyny z Racławówki, która zdecydowanie zwyciężyła dwa pierwsze sety. W trzeciej partii gospodarze postawili trudniejsze warunki i losy zwycięstwa rozstrzygnęły się w końcówce, ale znów lepsi okazali się zawodnicy trenera Mateusza Hołobuta. Najwięcej punktów dla drużyny z Racławówki zdobył w tym pojedynku Dominik Worosz.

Podkarpacka 2. Liga Mężczyzn:

Anilana II Rakszawa – Lubcza II Racławówka 0:3 (18:25, 14:25, 22:25)

źródło i foto: www.sstlubcza.com i www.facebook.com/SST.LUBCZA 

Liczba odsłon: 1170
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2021-01-26
opublikował Maciej Dziedzic
stanowisko Administrator
data publikacji 2021-01-26 12:29
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność