Aktualności

Wszystkie aktualności

Razem tworzymy historię - dziesięć lat Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale

2020-11-25
LOB Boguchwała

1 września 2010 roku, w Pałacu Lubomirskich, zabrzmiał symboliczny "pierwszy dzwonek" otwierający nowy rozdział w historii szkolnictwa w Gminie Boguchwała. Oznaczał on inaugurację działalności Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale. Dziesięć lat, które dzieli nas od tego wydarzenia, naznaczone było wytężoną pracą pięciuset uczniów i kilkudziesięciu nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych.

Był to okres wprost niebywałego rozwoju młodej szkoły średniej. Najważniejsze punkty zwrotne w tej barwnej historii, w sposób symboliczny, odzwierciedla wystawa zainicjowana i wykonana staraniem pierwszych nauczycieli Liceum, umiejscowiona w reprezentatywnym – głównym ciągu komunikacyjnym Pałacu Lubomirskich.

wystawa 1

Wzdłuż osi czasu, której początek wyznacza rok 2010, umieszczono w porządku chronologicznym przede wszystkim materiały autopromocyjne wykorzystywane przez Liceum. Ich treść precyzyjnie oddaje ewolucję filozofii kształcenia i oferty edukacyjnej doskonalonej z każdym rokiem przez dyrekcję i zespół pedagogiczny we współpracy z organem prowadzącym. Wystawę rozpoczyna autentyczny szyld, który w 2010 r. prowadził kandydatów do punktu naboru, a kończy ją certyfikat nadany Liceum w czerwcu 2020 r., przez szwajcarską organizację International Baccalaureate pozwalający na realizację programu dyplomowego matury międzynarodowej (IB DP).

wystawa 2

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, wystawa, nie jest dostępna dla zwiedzających.

Z okazji dziesięciolecia istnienia Liceum ukazał się także jubileuszowy numer Rocznika Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale [R. VIII (2018-2020)]. Zachęcamy do lektury tego wydawnictwa dostępnego we wszystkich bibliotekach na terenie Gminy Boguchwała.

Autor: LOB Boguchwała

Liczba odsłon: 1236
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2020-11-25
opublikował Maciej Dziedzic
stanowisko Administrator
data publikacji 2020-11-25 07:51
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność