Aktualności

Wszystkie aktualności

Podsumowanie piłkarskiej jesieni

Rozgrywki piłkarskie w rundzie jesiennej dobiegają końca. W rywalizacji seniorskiej udział wzięło sześć klubów z terenu Gminy Boguchwała. Bardzo udaną rundę mają za sobą piłkarze Izolatora Boguchwała, którzy są wiceliderem rozgrywek IV Ligi Podkarpackiej. W ścisłej czołówce zmagania w klasie okręgowej zakończyła Jedność Niechobrz.

Piłkarze Izolatora Boguchwała mają za sobą bardzo intensywną rundę, bowiem rozegrali w niej aż 21 spotkań. Od samego początku zespół prowadzony przez trenera Bartosza Zołotara spisywał się bardzo dobrze i plasował w czołówce tabeli. W efekcie zdobył w tej rundzie 43 punkty, notując 13 wygranych, 4 remisy i 4 porażki. "Izolacja" ma identyczny dorobek punktowy co prowadząca Korona Rzeszów i przegrywa z nią tylko gorszym bilansem bramek. Druga lokata po rundzie jesiennej zapewniła młodej drużynie z Boguchwały udział w tzw. "grupie mistrzowskiej", w której 8 najlepszych dotąd zespołów będzie walczyć o awans i nie musi się już martwić o utrzymanie. Wiosną na IzoArenę przyjadą najmocniejsze drużyny ligi, co gwarantuje duże emocje.

Bilans Izolatora Boguchwała w IV Lidze Podkarpackiej:

2. miejsce, 43 punkty, 13 zwycięstw, 4 remisy, 4 porażki, bilans bramek: 37-18


mecz Izolator Boguchwała - Partyzant Targowiska, foto: Fotografia Robert Skalski


radość piłkarzy Izolatora po zwycięstwie, foto: Fotografia Robert Skalski

Bardzo dobrze w rundzie jesiennej spisali się także piłkarze Jedności Niechobrz, którzy na półmetku sezonu zajmują czwarte miejsce w tabeli klasy okręgowej i tracą tylko dwa punkty do liderującego Strugu Tyczyn. Jedność zdołała zwyciężyć 11 z 18 rozegranych spotkań i dołożyła do tego 4 remisy. Niechobrzanie w kilku meczach odnieśli efektowne zwycięstwa i są jednym z najbardziej bramkostrzelnych zespołów w lidze. Do siatki rywala trafiali aż 49 razy, co daje średnią 2,73 gola na mecz. Kibice z pewnością zapamiętają zwycięstwo z ówczesnym liderem i faworytem do awansu Stalą Łańcut, po jednym golu zdobytym przez Łukasza Kalandyka bezpośrednio z rzutu rożnego. Najlepszym strzelcem drużyny z dorobkiem 12 bramek jest młodzieżowiec Mateusz Rachwalski.

Bilans Jedności Niechobrz w klasie okręgowej:

4. miejsce, 37 punktów, 11 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki, bilans bramek: 49-20


mecz Jedność Niechobrz - Czarni Czudec, foto: Podkarpacka Piłka Nożna

mecz Jedność Niechobrz - Czarni Czudec, foto: Podkarpacka Piłka Nożna

W stawce 17 drużyn rywalizujących w A-klasie są aż trzy zespoły z terenu Gminy Boguchwała. Aktualnie najwyżej z nich sklasyfikowana jest Iskra Zgłobień. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Głąba zajmuje 9. miejsce i ma w swoim dorobku 22 punkty oraz bardzo dobry bilans bramkowy 41-22. Zespół ze Zgłobnia odniósł kilka efektownych wygranych, między innymi pokonując 12:0 Diament Pstrągowa. Piłkarze Iskry nie przegrali żadnego z meczów rozgrywanych na wyjeździe, ale zdecydowanie gorzej szło im na własnym stadionie, gdzie z ośmiu rozegranych pojedynków zdołali wygrać tylko jeden. O jedną lokatę niżej niż Iskra plasuje się Novi Nosówka, która zgromadziła dwa punkty mniej. Beniaminek rozgrywek w kilku meczach sprawił niespodzianki i potrafił wysoko postawić poprzeczkę faworyzowanym rywalom. Grom Mogielnica plasuje się na 13. miejscu. Po początkowych problemach i kilku porażkach, drużyna z Mogielnicy zaczęła grać coraz lepiej i ostatecznie zdołała odnieść cztery zwycięstwa i zanotować dwa remisy. Rozegrano także trzy pojedynki określane mianem "gminnych derbów". Mecze Novi z Iskrą oraz Gromu z Novi zakończyły się wynikiem 1:1, zaś w starciu zespołów z Mogielnicy i Zgłobnia, Iskra triumfowała 2:0. Novi oraz Iskra mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Plantatorem Nienadówka. Oba spotkania zaplanowano na bieżący tydzień.

Bilans zespołów z Gminy Boguchwała w A – klasie

Iskra Zgłobień:

9. miejsce, 22 punkty, 6 zwycięstw, 4 remisy, 5 porażek, bilans bramek: 41-22

Novi Nosówka:

10. miejsce, 20 punktów, 5 zwycięstw, 5 remisów, 5 porażek, bilans bramek: 30-31

Grom Mogielnica:

13. miejsce, 14 punktów, 4 zwycięstwa, 2 remisy, 10 porażek, bilans bramek: 15-40

mecz Grom Mogielnica - Iskra Zgłobień, foto: UM

mecz Novi Nosówka - Iskra Zgłobień, foto: Iskra Zgłobień

W rozgrywkach B – klasy uczestniczy drużyna Płomyka Lutoryż. Ekipa ta jesienią rozegrała 10 pojedynków, notując w nich trzy zwycięstwa i dwa remisy, co daje aktualnie 8. miejsce w tabeli. Strata do premiowanej awansem drugiej lokaty wynosi osiem punktów. Najwyższe zwycięstwo Płomyk odniósł w starciu z Orłami Pstrągówka, które zakończyło się rezultatem 8:1.

Bilans Płomyka Lutoryż w rozgrywkach B- klasy:

8. miejsce, 11 punktów, 3 zwycięstwa, 2 remisy, 6 porażek, bilans bramek: 21-22

mecz: Płomyk Lutoryż - Orły Pstrągówka, foto: Płomyk Lutoryż 

źródło: wlasne, www.90minut.pl

foto: www.facebook.com/pg/lutoryzjuniorzy, www.facebook.com/RobertSkalskiPhotography, www.facebook.com/podkarpackapilkanozna, www.facebook.com/iskrazgl

 

Liczba odsłon: 1563
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2020-11-17
opublikował Maciej Dziedzic
stanowisko Administrator
data publikacji 2020-11-17 14:59
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność