Aktualności

Wszystkie aktualności

PODR zaprasza dzieci do udziału w konkursach

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale organizuje konkurs "Wakacje na wsi w obiektywie", ta inicjatywa kierowana jest do dzieci i młodzieży klas od IV do VIII. Celem konkursu jest promowanie wypoczynku na podkarpackiej wsi, kreowanie wizerunku polskiej wsi jako miejsca zróżnicowanego i atrakcyjnego cały rok, pokazywanie atrakcji turystycznych oraz popularyzowanie wiedzy na temat rolnictwa, walorów naturalnych i dziedzictwa kulturowego wsi. Termin nadsyłania prac mija 30 września 2020 r.

Ponadto termin nadsyłania prac na konkurs "Na bazarku w dzień targowy takie słyszy się rozmowy... - co produkt lokalny mówi o sobie?" został wydłużony do 30 września 2020 r. Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:

  • I grupa: przedszkolaki do 6 lat,
  • II grupa: klasy 0-III szkoły podstawowej,
  • III grupa: klasy IV-VIII szkoły podstawowej.

Celem konkursu jest promowanie podkarpackiego e-bazarku, zachęcanie dzieci do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego żywienia, pobudzenia ciekawości dziecięcej co do tematyki produktu lokalnego, popularyzowanie wiedzy na temat ekologicznej żywności oraz jej znaczeniu, popularyzowanie wiedzy dotyczącej lokalnych wyrobów, rękodzieła i agroturystyki, rozbudzenie wrażliwości estetycznej, pobudzenie i kształtowanie wyobraźni, rozwijanie samodzielności i kreatywności.

Podsumowanie konkursów odbędzie się 3 października podczas Jesiennej Giełdy Ogrodniczej na scenie głównej przy Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Liczba odsłon: 1958
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2020-09-17
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2020-09-17 10:22
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność