Aktualności

Wszystkie aktualności

Nowe drukarki w ramach akcji firmy HP i Fundacji Polsat

2020-08-11
RO UM / Fundacja Polsat

Łącznie 37 drukarek trafiło do gminnych placówek oświatowych w ramach akcji firmy HP i Fundacji Polsat "Drukuj z uśmiechem".

Konieczność zdalnej edukacji wynikająca z zagrożenia epidemiologicznego ujawniła, z jakimi problemami, spowodowanymi brakiem sprzętu, borykają się obecnie polska edukacja, rodziny, czy też instytucje opiekuńczo-wychowawcze. I to nie tylko w sytuacji pracy zdalnej, ale także w codziennym funkcjonowaniu.

Dzięki wspólnemu programowi HP i Fundacji Polsat "Drukuj z uśmiechem", polskie instytucje edukacyjne, wychowawcze oraz rodziny zastępcze otrzymają najnowszy model drukarki HP Neverstop Laser, w zestawie z tonerem, który wystarczy do wydrukowania nawet do 5 000 stron, co w praktyce oznacza od kilku miesięcy do kilku lat użytkowania bez dodatkowych kosztów. HP Neverstop Laser to pierwsza na świecie drukarka bez kartridży, z systemem samodzielnego napełniania, prosta w obsłudze, a przede wszystkim niedroga w użytkowaniu, zarówno w warunkach domowych, jak i w placówkach oświatowych. Wartość wkładu HP na rzecz projektu wynosi blisko 2,6 mln zł, co oznacza przekazania 3 000 szt. drukarek.

Do gminnych placówek oświatowych trafi łącznie 37 drukarek – Przedszkole Publiczne w Boguchwale 5, Szkoła Podstawowa w Mogielnicy 5, Szkoła Podstawowa w Racławówce 5, Szkoła Podstawowa nr 1 w Niechobrzu 4, Szkoła Podstawowa nr 2 w Niechobrzu 4, Szkoła Podstawowa w Nosówce 4, Szkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej 5, Liceum Ogólnokształcące 5.

Wspomniana dotacja to tylko jedna z licznych inicjatyw HP mająca na celu zwiększenie dostępu do edukacji. Firma od lat prowadzi działalność charytatywną i wolontariat na rzecz społeczności, dlatego za cel postawiła sobie, żeby do 2025 roku umożliwić lepsze wyniki nauczania 100 mln osób na całym świecie. Do tej pory już ponad dwadzieścia osiem milionów uczniów skorzystało z programów edukacyjnych HP. Z kolei z myślą o wszystkich rodzicach i nauczycielach firma stworzyła specjalną platformę "Print, Play & Learn" (w Polsce: "Wydruki do nauki") z materiałami do kreatywnej nauki i zabawy z młodszymi dziećmi. Jej współautorami są najlepsi dostawcy treści edukacyjnych, również polscy, np. PWN. Co więcej, od 2015 roku w ramach dotacji na cele szkoleniowe oraz granty naukowe, HP przekazało ponad 20 mln dolarów.

Dla Fundacji Polsat, to już kolejna inicjatywa mająca na celu wsparcie placówek edukacyjnych, rodzin zastępczych oraz szpitali w czasie pandemii. Do tej pory Fundacja przekazała 2 200 tabletów z internetem dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Fundacja zakupiła także środki ochrony osobistej za ponad 6 mln złotych. Do lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych w całej Polsce, będących dzisiaj na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, trafiły m.in. trzywarstwowe maseczki chirurgiczne, maski P2 oraz P3, rękawiczki ochronne, przyłbice twarde, płyn do dezynfekcji powierzchni, kombinezony, gogle medyczne, maski chirurgiczne, maski KN 95 P2 oraz respiratory. Dodatkowo, w ramach programu #JesteśmyDlaDzieci, pod patronatem Fundacji Polsat, były poruszane najważniejsze tematy związane z koronawirusem dla dzieci i ich rodziców. W celu umilenia czasu rodzinom w domach oraz dzieciom w szpitalach, jako część działań #zostańwdomu, powstała akcja "Czytamy dla Dzieci", dzięki której można było posłuchać bajek w wykonaniu artystów, piosenkarzy i prowadzących Telewizji Polsat.

źródło: www.fundacjapolsat.pl, fot. SP Mogielnica

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2020-08-11
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2020-08-11 12:36
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność