Rozstrzygnięty został I Gminny Konkurs "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka", organizowany przez Lokalny Ośrodek Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu, z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka.
Celem konkursu było rozbudzenie wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności twórczych dzieci i młodzieży, a także promowanie młodych talentów plastycznych i artystycznych.
W ramach konkursu nadesłano 91 prac plastycznych, które oceniała komisja w składzie:
- Wioletta Błażej – Szymańska – artystka, malarka, zdobywczyni wielu nagród z dziedziny malarstwa. Właścicielka pracowni rękodzieła artystycznego „VialArt” w Kielanówce. - przewodnicząca komisji
- Maciej Sobotowski - członek komisji
- Małgorzata Kot – członek komisji
- Renata Cioch - członek komisji
- Magdalena Świętoń - członek komisji
Nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach otrzymali:
Kategoria wiekowa od 6-9 lat:
I miejsce – Zuzanna Nieroda; 9 lat; Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zgłobniu
II miejsce – Zofia Kogut; 8 lat; Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Racławówce
III miejsce – Gabriel Kłeczek; 8 lat; Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Nosówce
Wyróżnienia:
1. Weronika Tarsała; 7 lat; Punkt Przedszkolny “Kraina Uśmiechu” w Boguchwale
2. Wiktor Surowiec; 8 lat; Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Nosówce
3. Maja Dyderska; 8 lat; Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Nosówce
4. Aleksandra Szyszka; 8 lat; Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Racławówce
5. Maksymilian Pałka; 9 lat; Zespół Szkół w Kielanówce
6. Agata Piotrowska; 8 lat; Zespół Szkół w Kielanówce
Kategoria wiekowa 10-15 lat:
I miejsce – Julia Król; 13 lat; Zespół Szkół w Kielanówce
II miejsce - Aleksandra Żuczek; 13 lat; Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Racławówce
III miejsce – Julia Nowak; 10 lat; Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Racławówce
Wyróżnienia:
1. Roksana Kawa; 11 lat; Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zgłobniu
2. Wiktoria Jajuga; 13 lat; Szkoła Podstawowa im. księdza Czesława Przystasia w Lutoryżu
3. Kacper Kuźniar; 13 lat; Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Nosówce
4. Amelia Kurda; 12 lat; Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Kraina Uśmiechu” w Rzeszowie
5. Bartosz Pietrucha; 14 lat; Zespół Szkół w Kielanówce
6. Robert Tarsała; 10 lat; Szkoła Podstawowa im. Gen. Stanisława Maczka w Boguchwale
7. Julia Myśliwiec; 11 lat; Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Niechobrzu
8. Karolina Długosz; 10lat; Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zgłobniu
9. Nadia Tobiasz; 11 lat; Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Nosówce
W kategorii wiekowej 16-18 lat prace plastyczne nie wpłynęły.
Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody takie jak smartwatch, głośnik bluetooth, czy zestaw słuchawek.
Jury i organizatorzy dziękują dzieciom za wykonanie prac oraz rodzicom i nauczycielom, którzy zachęcali swoje dzieci i uczniów do udziału w konkursie.
Galerię nadesłanych prac oraz więcej informacji można odnaleźć na stronie: lokzglobien.stronakultury.pl oraz na portalu www.facebook.com/LOKWspolnota
data wytworzenia informacji | 2020-05-26 |
---|---|
opublikował | Maciej Dziedzic |
stanowisko | Administrator |
data publikacji | 2020-05-26 12:20 |
data ostatniej aktualizacji | |
aktualizacja dokonana przez |
Data zmiany | Zmodyfikował | Czynność |
---|