Aktualności

Wszystkie aktualności

Ruszył nabór do Liceum w Boguchwale

2020-05-25
LOB Boguchwała

W ostatnich miesiącach szkoły stawiają czoła wielu, wcześniej nieznanym wyzwaniom. Czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem epidemii COVID-19, ma także swoje konsekwencje w odniesieniu do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, w tym do Liceum.

Pierwotny harmonogram rekrutacji, zakładający rozpoczęcie już w maju czynności związanych z ubieganiem się o przyjęcie do szkół średnich, został anulowany, a w jego miejsce Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło w ostatnim czasie nowy terminarz.

Na jego podstawie przygotowaliśmy zaktualizowany harmonogram naboru do Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale na rok szkolny 2020/2021. Z pełnym brzmieniem dokumentu można zapoznać się na stronie Liceum pod linkiem: www.liceum.boguchwala.pl

Na nowe terminy zwracamy szczególną uwagę, tym kandydatom, którzy zamierzają ubiegać się o przyjęcie do klas dwujęzycznych, ponieważ na złożenie wniosku o przyjęcie do Liceum mają oni tylko tydzień: 15–22.06.2020 r. (podczas gdy podania o przyjęcie do klas tradycyjnych przyjmowane będą do 10.07.2020 r.).

Kandydaci do klas dwujęzycznych muszą także pamiętać o czekającym ich sprawdzianie kompetencji językowych, który w tym roku będzie mieć miejsce dopiero 3 lipca.

Dlaczego warto wybrać LOB?

Ponieważ tylko tu istnieje możliwość swobodnego wybierania rozszerzeń, a tym samym optymalnego dostosowania profilu ucznia do planowanych studiów. LOB gwarantuje wszystkim chętnym naukę na wysokim poziomie, rokrocznie potwierdzanym miejscem wśród najlepszych szkół w Polsce i w regionie. Ponadto uczeń Liceum, oprócz wielu innych profitów, zyskuje niebagatelną szansę na przystąpienie do matury w języku angielskim.

Wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną Liceum w Boguchwale i tych niezdecydowanych, zapraszamy na wirtualny spacer po siedzibie Liceum: https://youtu.be/811vr6TnFao

 

Liczba odsłon: 2255
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2020-05-25
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2020-05-25 08:07
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność