Aktualności

Wszystkie aktualności

Przedszkola i żłobki w Gminie Boguchwała otwarte od 6 maja

Żłobki i przedszkola na terenie Gminy Boguchwała wznawiają działalność. Od środy 6 maja zajęcia opiekuńcze będą realizowane w przedszkolach publicznych w Boguchwale i Kielanówce, a także placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie Rozwoju Oświaty Gminy Boguchwała. Opiekę świadczyć będą również żłobki w Boguchwale, Nosówce i Racławówce prowadzone przez Akademię Maluszka Słodki Bobasek. 

Dyrektorzy wszystkich tych placówek podjęli działania mające na celu zapewnienie zasad bezpieczeństwa podopiecznym oraz pracownikom, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Obiekty i sale zajęć będą regularnie dezynfekowane i wietrzone. Do użytku dzieci pozostały jedynie niezbędne zabawki, które nadają się do dezynfekcji. Dodatkowo każda grupa przebywać będzie w wyznaczonych i stałych salach. Rodzicom przekazano wytyczne dotyczące procedur przyprowadzania i odbierania dzieci. Sprawujący opiekę przypominać będą najmłodszym o podstawowych zasadach higieny. 

Uczestnictwo dzieci w zajęciach opiekuńczych jest nieobowiązkowe. We wszystkich placówkach do rodziców skierowano zapytania dotyczące ich zainteresowania uczęszczaniem dziecka do żłobka lub przedszkola.    

Liczba odsłon: 2117
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2020-05-04
opublikował Maciej Dziedzic
stanowisko Administrator
data publikacji 2020-05-04 14:48
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność