Iskra zwyciężyła w gminnych derbach z Gromem

Piłkarze Izolatora Boguchwała mają za sobą bardzo intensywny tydzień. W środę zremisowali na własnym terenie z Igloopolem Dębica, odrabiając dwubramkową stratę w samej końcówce spotkania za sprawą trafień Michała Daniela. Podziałem punktów zakończył się także sobotni mecz „Izolacji” rozgrywany w Pilźnie. Drużyna z Boguchwały przegrywała do przerwy 0:1, ale w drugiej części gry do siatki trafił Mikołaj Wania i w ten sposób ustalił wynik meczu. Izolator zajmuje 9 pozycję w tabeli. W bieżącym sezonie zanotował dwa zwycięstwa, dwa remisy i jedną porażkę. W środę w Mielcu rozegrany zostanie zaległy mecz ze Stalą II.

IV Liga Podkarpacka:

Izolator Boguchwała – Igloopol Dębica 2:2

Legion Pilzno – Izolator Boguchwała 1:1

Dwa spotkania w minionym tygodniu rozegrali także piłkarze Jedności Niechobrz. W środowy wieczór zwyciężyli na własnym terenie z KS Zaczernie 2:1. W niedzielę Jedność rywalizowała na wyjeździe z Wisłokiem Czarna. Spotkanie miało emocjonujący przebieg, a prowadzenie uzyskiwał raz jeden, raz drugi zespół. Niechobrzanie najpierw prowadzili 1:0, później przegrywali 1:2, by jeszcze przed przerwą znów mieć o jedną bramkę więcej od rywala. Ostatecznie w drugiej części gry Wisłok zdobył gola wyrównującego i zespoły podzieliły się punktami. Podopieczni trenera Sebastiana Kłeczka znajduje się na jedenastej lokacie w tabeli.

Klasa okręgowa:

Jedność Niechobrz – KS Zaczernie 2:1

Wisłok Czarna – Jedność Niechobrz 3:3

W niedzielne popołudnie rozegrano gminne derby w A-klasie, pomiędzy Iskrą Zgłobień, a Gromem Mogielnica. Spotkanie na stadionie w Zgłobniu obejrzało blisko 250 kibiców. Początkowo mecz był wyrównany i dopiero w końcówce pierwszej części gry Iskra zdołała objąć prowadzenie, kiedy to Sebastian Sitek skutecznie dobił strzał Kamila Kawy. W drugiej części gry przewaga gospodarzy była bardziej widoczna. Kilka minut po zmianie stron Sitek dołożył swoje drugie trafienie. Później gole dla Iskry zdobywali także grający trener Kamil Kawa oraz Kamil Ostrowski. W końcówce meczu honorowe trafienie dla Gromu zaliczył najlepszy strzelec drużyny Serhiy Vatsyak. Iskra plasuje się na 7 pozycji, zaś Grom zamyka ligową tabelę.

A-klasa:

Iskra Zgłobień – Grom Mogielnica 4:1

Początek sezonu dobrze układa się dla drużyn występujących w B- klasie. W niedzielę Novi Nosówka odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie, tym razem pokonując Koronę Dobrzechów 6:1. Drużyna trenera Grzegorza Chwasty z kompletem zwycięstw zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Na trzeciej pozycji plasuje się Płomyk Lutoryż, który odniósł drugą wygraną w tym sezonie. Wyjazdowy mecz z Huraganem Kozłówek rozstrzygnął się w 34 minucie. Wówczas jedyną bramkę w tym spotkaniu po strzale z dalszej odległości zdobył Piecuch.

B- klasa:

Novi Nosówka – Korona Dobrzechów 6:1

Huragan Kozłówek – Płomyk Lutoryż 0:1

Pierwszy mecz w nowym sezonie rozegrały piłkarki Izolatora Boguchwała, które debiutowały w rozgrywkach II ligi. Ich premierowym przeciwnikiem na IzoArenie był Widok Lublin, zespół który poprzednie rozgrywki zakończył na 3 miejscu. W meczu nie brakowało wyrównanej walki, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszyła się drużyna gości.