Wysokie zwycięstwa Iskry oraz Novi

2019-05-14
Maciej Dziedzic

Rośnie strata Izolatora Boguchwała do prowadzącej Wisłoki Dębica. W sobotę po raz drugi z rzędu drużyna trenera Tomasza Głąba straciła punkty, remisując na wyjeździe z Igloopolem Dębica. Spotkanie od początku nie układało się po myśli Izolatora, bowiem dwubramkowe prowadzenie objął zespół gospodarzy. Po przerwie zespół z Boguchwały zaczął odrabiać straty. Dwa trafienia Patryka Zielińskiego doprowadziły do wyniku 2:2 i zapewniły „Izolacji” jeden punkt. Decydująca bramka padła w 90 minucie meczu. Drugi w tabeli Izolator traci do pierwszej Wisłoki już sześć punktów.

IV Liga Podkarpacka:

LKS Igloopol Dębica - ZKS Izolator Boguchwała 2:2

Podziałem punktów zakończył się także mecz Jedności Niechobrz, która na własnym boisku podejmowała Wisłok Strzyżów. Pojedynek dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, bowiem w 5 minucie do siatki trafił ich grający trener Sebastian Kłeczek. Po chwili Wisłok za sprawą Grodzkiego doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed przerwą Paweł Lib wykorzystał centrę z rzutu rożnego i drużyna z Niechobrza znów była na prowadzeniu. W samej końcówce spotkania strzyżowianie zdołali uratować jeden punkt, a bramkę na wagę remisu zdobył Wilusz. Po 25 kolejkach Jedność zajmuje piątą pozycję w tabeli.

Klasa okręgowa:

LKS Jedność Niechobrz – MKS Wisłok Strzyżów 2:2

Po czterech meczach bez wygranej, na zwycięską ścieżkę powróciła Iskra. Zespół ze Zgłobnia odniósł efektowne zwycięstwo w pojedynku z Victorią Budy Głogowskie. Po dwie bramki zdobyli Tomasz Pietrasiewicz i Michał Bać, a jedno trafienie dołożył Bogdan Ruszała. Iskra przez większą część meczu kontrolowała przebieg wydarzeń i prowadziła grę, konstruując składne akcje. Przy stanie 3:1 golkiper drużyny ze Zgłobnia Daniel Kalandyk obronił strzał z rzutu karnego. Dzięki temu zwycięstwu Iskra przeskoczyła rywala w tabeli i aktualnie zajmuje szóste miejsce.

A-klasa:

LKS Iskra Zgłobień – LKS Victoria Budy Głogowskie 5:1

Nie zawiodły drużyny prowadzące w tabeli B-klasy. Novi Nosówka pokonali zamykający tabelę zespół Orły Pstrągówka 7:0. Trzy razy z rzutów karnych do siatki trafiał Sławomir Sitek, a po jednym golu dołożyli Widz, Soroka, Byjoś i Bieryt. Sporo problemów z pokonaniem KS Godowa miał wicelider tabeli Grom Mogielnica. Zespół z Godowej prowadził już 2:0, ale w drugiej połowie, w ciągu 10 minut Grom zdobył trzy bramki za sprawą Lelka, Radlińskiego i Nawrota. Dzięki temu zapewnił sobie komplet punktów i umocnił się na drugim miejscu w tabeli. Do prowadzącej drużyny z Nosówki, Grom traci jeden punkt. Bez zwycięstwa w rundzie wiosennej pozostaje Płomyk Lutoryż. Tym razem zespół ten przegrał z Albatrosem Szufnarowa 0:5 i zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli.

SKS Orły Pstrągówka – KS Novi Nosówka 0:7

KS Godowa – LKS Grom Mogielnica 2:3

LKS Albatros Szufnarowa – LKS Płomyk Lutoryż 5:0