Wszystkie aktualności

Gminne derby dla Novi. Zwycięstwa Izolatora, Jedności i Gromu

2019-04-01
Maciej Dziedzic

Izolator Boguchwała w niedzielne popołudnie rywalizował w wyjazdowym pojedynku z Klubem Sportowym Wiązownica. Pierwsza połowa spotkania upłynęła głównie na walce w środku pola, a zespoły stwarzały zagrożenie po stałych fragmentach gry. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron trener Izolatora Tomasz Głąb dokonał kilku zmian w składzie i drużyna z Boguchwały atakowała coraz śmielej, ale dobrze spisywał się golkiper gospodarzy Bartłomiej Michałowicz. W 83 minucie udało się dopiąć swego. Najlepszy strzelec „Izolacji” Patryk Zieliński ładnie opanował piłkę w polu karnym i strzałem pod poprzeczkę trafił do siatki, ustalając w ten sposób wynik meczu. Izolator nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli IV ligi, a dzięki tej wygranej zrównał się punktami z liderującą Wisłoką Dębica.

IV Liga Podkarpacka:

KS Wiązownica – ZKS Izolator Boguchwała 0:1

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Jedności Niechobrz, którzy na własnym terenie wygrali z Bratkiem Bratkowice 3:1. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście i po strzale z rzutu karnego autorstwa Kamila Hejniga objęli prowadzenie. Tuż przed końcem pierwszej części gry w identyczny sposób odpowiedział grający trener Jedności Sebastian Kłeczek i do przerwy był remis 1:1. Chwilę wcześniej gracz Bratka obejrzał czerwoną kartkę. W drugiej połowie grająca z przewagą jednego zawodnika drużyna z Niechobrza przechyliła szalę zwycięstwa na własną korzyść. Najpierw po rzucie rożnym do siatki trafił Łukasz Kalandyk, a chwilę później wynik meczu na 3:1 ustalił Dariusz Szeliga. Niechobrzanie zajmują szóstą pozycję w tabeli klasy okręgowej.

Klasa okręgowa:

LKS Jedność Niechobrz – LKS Bratek Bratkowice 3:1

Rundę wiosenną rozpoczęły trzy zespoły z Gminy Boguchwała, występujące w rozgrywkach B-klasy. Novi Nosówka oraz Płomyk Lutoryż spotkały się w bezpośrednim pojedynku. W pierwszym fragmencie gra toczyła się głównie w środku pola, a zespoły nie miały zbyt wielu okazji do zdobycia gola. Dopiero w 37 minucie w podbramkowym zamieszaniu dobrze odnalazł się Piotr Soroka, przejął wybijaną piłkę i celnie uderzył w kierunku bramki. Dwa kolejne trafienia drużyna z Nosówki dołożyła w końcówce spotkania. W 76 minucie do siatki trafił Krystian Bieryt, a dwie minuty przed końcem gola zdobył Piotr Widz i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0. Udaną inaugurację ma za sobą Grom Mogielnica, który zwyciężył w Kozłówku 4:1. Już po kilku minutach goście objęli prowadzenie za sprawą Saneckiego. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Migut. Zespół w Mogielnicy od mocnego uderzenia rozpoczął drugą część gry. W krótkim odstępie czasu do siatki trafili Lelek oraz Pizło, co pomogło ich drużynie kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. W samej końcówce honorowe trafienie dla Huraganu zaliczył Adam Kuta. Po 13 kolejkach Novi oraz Grom plasują się kolejno na pierwszej i drugiej pozycji w tabeli, zaś Płomyk zajmuje ósmą lokatę.