Izolator wygrał na inaugurację rundy wiosennej

Piłkarze Izolatora Boguchwała zainaugurowali rundę wiosenną sezonu 2018/2019 w rozgrywkach IV ligi. Boguchwalanie pokonali na Izo Arenie Piasta Tuczempy 2:1. Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła większych emocji, a oba zespoły miały jedynie kilka okazji do zdobycia gola. Zdecydowanie ciekawiej zrobiło się po zmianie stron, bo jedna i druga drużyna ruszyła do ataku. W 54 minucie Izolator objął prowadzenie, a do siatki trafił Patryk Zieliński, wykorzystując podanie Marcina Dudka. Zawodnicy Piasta na niespełna kwadrans przed końcem doprowadzili do wyrównania. Gola na 1:1 zdobył Kamil Aab, który wygrał pojedynek sam na sam z Kaszubą. Wydawało się, że to spotkanie zakończy się podziałem punktów, ale w doliczonym czasie gry najlepszy strzelec Izolatora Patryk Zieliński zachował czujność w polu karnym i skierował piłkę do bramki. Zdobył tym samym swojego drugiego gola w tym meczu, a szesnastego w całych rozgrywkach. Drużyna z Boguchwały jest wiceliderem rozgrywek i do prowadzącej Wisłoki Dębica traci dwa punkty.

IV Liga Podkarpacka:
ZKS Izolator Boguchwała - KS Piast Tuczempy 2:1

Niebawem do gry w rundzie wiosennej przystąpią także pozostałe drużyny z terenu gminy. Już 15 marca o godzinie 15:00 swój mecz zainauguruje występująca w klasie okręgowej Jedność Niechobrz, a jej pierwszym rywalem będzie Sawa Sonina. Na 31 marca zaplanowano start rozgrywek B-klasy, w której występują Novi Nosówka, Płomyk Lutoryż i Grom Mogielnica. Już w pierwszej wiosennej kolejce dojdzie do gminnych derbów, z udziałem drużyn z Nosówki oraz Lutoryża. Najpóźniej rozgrywki A-klasy wznowi Iskra, która 7 kwietnia zagra na własnym stadionie ze Startem Borek Stary.