Nieudany weekend drużyn Lubczy. Wygrały tylko siatkarki

Siatkarze Lubczy w meczu na szczycie III Ligi Mężczyzn rywalizowali z MOSiR-em Jasło. Spotkanie początkowo lepiej układało się dla gospodarzy, którzy byli dobrze dysponowani w polu zagrywki. To przekładało się na inne elementy i MOSiR wysoko wygrał dwa pierwsze sety. Znacznie lepiej drużyna z Racławówki spisywała się w trzeciej partii. Lubcza poprawiła przyjęcie oraz skuteczność w ataku i zwyciężyła 25:19. Czwarta odsłona była najciekawsza i od początku do końca trwała zacięta walka. O zwycięstwie rozstrzygnęła końcówka grana na przewagi, w której lepsi okazali się siatkarze z Jasła. Dzięki temu MOSiR dopisał do swojego dorobku bardzo ważne punkty. Liderem tej drużyny był Jakub Procanin, który często atakował ponad blokiem i był nie do zatrzymania dla rywali. Lubcza pozostaje na trzecim miejscu w tabeli.

Siatkarska III Liga Mężczyzn:
MKS MOSiR Jasło - SST Lubcza Racławówka 3:1 (25:18, 25:20, 19:25, 26:24)

Porażkę ponieśli także siatkarze Lubczy II, którzy we własnej hali rywalizowali z Sokołem Sieniawa. Spotkanie miało nierówny przebieg, a zespoły często zdobywały punkty seriami. W pierwszej partii skuteczniej zagrali zawodnicy z Sieniawy, ale w drugim secie Lubcza wzmocniła serwis i odniosła wysokie zwycięstwo. Role ponownie odwróciły się w trzeciej odsłonie. Tym razem lepiej w polu zagrywki spisywali gracze Sokoła i to oni objęli prowadzenie w całym spotkaniu. Drużyna z Racławówki znów musiała gonić wynik, co podziałało na nią mobilizująco. Gospodarze zagrali bardzo skutecznie i wygrali czwartego seta. O wyłonieniu zwycięzcy decydował tie-break, w którym trwała wyrównana walka. W decydujących akcjach więcej szczęścia było po stronie zespołu z Sieniawy, który wygrał 15:11, w a całym meczu 3:2.

Siatkarska IV Liga Mężczyzn:
SST Lubcza Racławówka II - UKS Sokół Sieniawa 2:3 (23:25, 25:12, 21:25, 25:19, 11:15)

Zdecydowanie lepiej poszło siatkarkom Lubczy, które rywalizują w III Lidze Kobiet. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Tereszkiewicza odniosła kolejne pewne zwycięstwo, tym razem pokonując na wyjeździe Feniks Radymno. Dwa pierwsze sety zakończyły się bardzo wyraźną wygraną drużyny z Racławówki. W trzeciej odsłonie gospodynie próbowały nawiązywać walkę, ale w końcówce Lubcza zagrała dużo skuteczniej w ataku i przypieczętowała końcowy sukces. Dzięki temu pozostaje na drugim miejscu w tabeli.