Kolejne zwycięstwo Lubczy. Pierwsza porażka siatkarek

2018-12-04
SST Lubcza / Tomasz Sitek

Spotkanie Lubczy z Siarką Tarnobrzeg zapowiadało się bardzo ciekawie, ale gospodarze zagrali dobre zawody i odnieśli pewne zwycięstwo w niewiele ponad godzinę. Kluczem do sukcesu była równa gra całego zespołu i dobra dyspozycja w ataku. Najwięcej punktów dla drużyny z Racławówki zdobył Radosław Kielar - 13, atakując z blisko 100% skutecznością. Podobnymi statystykami mógł także pochwalić się duet środkowych Lubczy Grzegorz Kasprzyk i Stanisław Kuśnierz. Siódme zwycięstwo umocniło drużynę z Racławówki na fotelu wicelidera. W ligowym terminarzu pozostał wyjazd do Oleszyc i długa, ponad miesięczna, świąteczna przerwa.

Siatkarska III Liga Mężczyzn:
SST Lubcza Racławówka - KPS Siarka Tarnobrzeg 3:0 (25:17, 25:19, 25:20)

W sobotę siatkarki Lubczy czekało najtrudniejsze zadanie w tym sezonie. San-Pajda Jarosław II, podobnie jak zespół z Racławówki, miał komplet zwycięstw, a dodatkowo nie stracił w tym sezonie choćby seta. Rywalizacja obu drużyn była bardzo emocjonująca i obfitowała w piękną walkę. Jarosławianki dysponowały większą siłą w ataku i ostatecznie triumfowały 3:1, ale gospodynie miały swoje szanse, aby zabrać faworytowi choćby punkt. Liderką miejscowego zespołu była po raz kolejny Gabriela Strączek, która zdobyła 22 punkty. Porażka na koniec pierwszej rundy nie zmienia faktu, że ten okres był bardzo udany dla podopiecznych Andrzeja Tereszkiewicza. Lubcza wygrała cztery z pięciu spotkań i jest wiceliderem tabeli.

SST Lubcza Racławówka - MKS SAN-Pajda Jarosław II 1:3 (22:25, 16:25, 25:22, 19:25)

Czwartoligowe spotkanie Lubczy II i AZS-u UR Rzeszów zapowiadało się bardzo ciekawie, bowiem oba zespoły osiągały w tym roku podobne wyniki i zajmowały zbliżoną lokatę w tabeli. Choć w tym spotkaniu nie było nerwowych końcówek granych na przewagi, to emocji nie brakowało. Zespoły w poszczególnych setach grały nierówno, ale wynikało to raczej z dobrej postawy przeciwników, którzy w danej chwili łapali wiatr w żagle. To wszystko doprowadziło do tie-breaka, którego na swoją korzyść rozstrzygnął zespół z Rzeszowa. Decydująca była bardzo dobra dyspozycja akademików w polu zagrywki.

Siatkarska IV Liga Mężczyzn:
SST Lubcza II Racławówka - AZS UR Rzeszów 2:3 (25:22, 14:25, 25:20, 17:25, 7:15)