Aktualności

Wszystkie aktualności

Piłkarze z terenu gminy z kompletem punktów

Izolator Boguchwała w dziesiątej kolejce trwającego sezonu wygrał swój siódmy mecz. Biało-zieloni komplet punktów wywieźli z Niska, pokonując Sokół 3:1. Pierwsza bramka padła w 20. minucie gry. Krystian Wilk przeprowadził indywidualną akcję na lewym skrzydle i dośrodkował do Patryka Zielińskiego, który pokonał interweniującego bramkarza. Biało-zieloni w początkowej fazie drugiej odsłony gry zostali zepchnięci do defensywy. W 54. minucie Marcin Tur zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał Dawida Kaszubę. Na szczęście trafienie gospodarzy nie podłamało piłkarzy z Boguchwały, którzy już 3 minuty później cieszyli się z bramki Zielińskiego i ponownego objęcia prowadzenia w meczu. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Patryk Róg. Izolator zajmuje 3 miejsce w tabeli z 4 pkt straty do lidera.

IV liga podkarpacka:
MKS Sokół Nisko - ZKS Izolator Boguchwała 1:3

Piłkarki Izolatora odniosły w Dębicy kolejne zwycięstwo. Początek meczu przebiegał pod dyktando gospodyń. Jednak czujna gra zawodniczek z Boguchwały sprawiła, że w 12. minucie, po dobrze rozegranej akcji bramkę zdobyła Witalec. W przebiegu spotkania Izolator był drużyną lepszą, co mógł udowodnić jeszcze dwukrotnie. Jednak bramkarka DAP-u dobrze spisywała się w bramce. Piłkarki Izolatora nie ustrzegły się błędów, ale miejscowe zawodniczki nie potrafiły tego wykorzystać i ostatecznie boguchwalanki wywiozły z Dębicy cenne 3 punkty. Po czterech kolejkach Izolator lideruje w tabeli III ligi.

III liga kobiet:
DAP Dębica - ZKS Izolator Boguchwała 0:1

W 9. kolejce klasy okręgowej Jedność odniosła wyjazdowe zwycięstwo w Błażowej. Drużyna z Niechobrza wyszła na prowadzenie już w 2. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Paweł Lib. Po 30 minutach efektowny rajd Rachwalskiego i dośrodkowanie na 11 metr wykorzystał Dariusz Szeliga. Było to drugie zwycięstwo Jedności, która obecnie zajmuje 11 miejsce w ligowej tabeli.

Klasa okręgowa:
LKS Błażowianka Błażowa - LKS Jedność Niechobrz 0:2

W czterech ostatnich spotkaniach Iskra nie zanotowała choćby jednego punktu. Przełamanie nastąpiło w sobotnim pojedynku z Jasionką. Po 10 minutach na prowadzeniu wyszli goście. W 36. minucie padło wyrównujące trafienie. Rzut karny wykorzystał Tomasz Pietrasiewicz. W drugiej części gry piłkę lepiej rozgrywali zawodnicy z Jasionki, ale po zmianie stron nie mogli sforsować defensywy Iskry. Na kwadrans przed końcem skapitulował bramkarz Jasionki, gdy po akcji Aleksa Furman piłkę dobił Michał Bać. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Adrian Warzybok. Dzięki zwycięstwu Iskra awansowała na 9 miejsce w tabeli.

Klasa A:
LKS Iskra Zgłobień - LKS Jasionka 3:1

Miniona kolejka klasy B okazała się szczęśliwa dla drużyn z terenu gminy. Liderzy z Nosówki odnieśli pewne zwycięstwo 6:0 w Godowej. Hat-trickiem popisał się Adrian Rogala, dwie bramki dołożył Piotrek Soroka i jedną Marcin Byjoś. Zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu odniósł także Grom. Wygraną z Albatrosem Szufnarowa zapewniły bramki Przemysława Obucha i Grzegorza Saneckiego. Komplet punktów na swoim koncie zanotował także Płomyk. Drużyna z Lutoryża pokonała drugi zespół Grunwaldu Budziwój 4:1. Zwycięskie bramki zdobyli: Vardanian, Domino, Wardzała i Powierża.