Pierwsza porażka Izolatora. Grom wygrywa w gminnych derbach

Izolator Boguchwała zanotował pierwszą porażkę w sezonie. W meczu 4. kolejki na IzoArenie lepsza okazała się drużyna z Wiązownicy. Goście już w 11. minucie cieszyli się z gola. Kiks Dawida Kaszuby z zimną krwią wykorzystał Arkadiusz Gil. "Izolacja" w pierwszej połowie miała swoje okazje, jednak nie było ich za wiele. Walkę o środek boiska wygrywała drużyna z Wiązownicy, aktywni byli jej skrzydłowi, a ojcem zwycięstwa został Kacper Rop, który trafiał do boguchwalskiej bramki w 39. i 47. minucie. Izolator przebudził się dopiero w końcówce meczu, lecz na odrobienie strat było już za późno. W 84. minucie Michałowicza pokonał Dominik Pikiel, a w doliczonym czasie gry Patryk Zieliński.

IV liga podkarpacka:
ZKS Izolator Boguchwała - KS Wiązownica 2:3

W meczu 4. kolejki klasy okręgowej drużyna z Niechobrza na własnym terenie podzieliła się punktami z KS Zaczernie. W pierwszej połowie sytuację sam na sam zmarnował Kocurek, zaś po strzale Damiana Szeligi piłka trafiła w spojenie bramki. Tuż po przerwie w 53. minucie znakomicie z rzutu wolnego przymierzył Guzior i dość nieoczekiwanie goście wyszli na prowadzenie. Jedność kolejny już raz pokazała, że z ich meczów nie warto wychodzić przed ostatnim gwizdkiem sędziego. W 96. minucie bramkę na wagę jednego punktu zdobył Szeliga.

Klasa okręgowa:
LKS Jedność Niechobrz - KS Zaczernie 1:1

Udaną inaugurację sezonu w klasie A zanotowała Iskra. Pomimo braku bramkostrzelnego Tomasza Pietrasiewicza drużyna ze Zgłobnia wykazała się bardzo dobrą skutecznością i pokonała na wyjeździe Start Borek Stary 6:3. Podopieczni Jaromira Kocota szczególnie dobrze zagrali w końcówce spotkania, bowiem aż cztery bramki zdobyli w ostatnich 10 minutach. Gole dla Iskry zdobywali Hubert Skalski, Kamil Poninkiewicz, Mirek Borek, Kamil Ostrowski, Patryk Mika i Michał Bać.

Klasa A:
LKS Start Borek Stary - LKS Iskra Zgłobień 3:6

Harmonogram rozgrywek w tegorocznym sezonie klasie B ułożył się w ten sposób, iż w dwóch pierwszych kolejkach odbyły się gminne derby. Tym razem o punkty walczyły drużyny Gromu i Płomyka. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Strzelanie rozpoczęło się dopiero w 62. minucie, gdy bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Rzepka. Niespełna 10 minut później prowadzenie Gromu podwyższył Adrian Bartkiewicz. W 80. minucie ponownie bramkarza Płomyka pokonał Rzepka.

Udany początek sezonu notują także Novi, którzy na własnym boisku rozgromili Start Lubenia 6:1. Pierwszą bramkę dla drużyny z Nosówki zdobył w 17. minucie Miłosz Pizło, a 10 minut później podwyższył Miłosz Patronik. W drugiej połowie dwukrotnie trafiała Adrian Rogala oraz Arkadiusz Róg i Kamil Ficek.