Aktualności

Wszystkie aktualności

Ważne informacje dla przedsiębiorców

2018-05-07
Zespół ds. Obywatelskich

W dniu 30 kwietnia 2018 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Zmiany zainteresują zarówno osoby już prowadzące działalność gospodarczą, jak i tych, którzy dopiero myślą o założeniu własnej firmy.

Konstytucja biznesu - to zbiór nowych przepisów regulujących zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej, jest to m.in. ustawa Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej.

Dla rozpoczynających działalność gospodarczą, oprócz znanej już formy opłat składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne ZUS w postaci tzw. małego ZUS-u  istotne zmiany dot. wprowadzenia projektu "ulga na start" czyli możliwości prowadzenia własnej firmy przez 6 miesięcy bez składek na ubezpieczenie społeczne ZUS.

Dla prowadzących już działalność gospodarczą zmiany dotyczą m.in. wprowadzenia bezterminowego okresu zawieszenia, nowych terminów wprowadzania zmian we wpisach.

Zgodnie z nowymi przepisami w terminie do końca kwietnia 2019 usunięte zostaną z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej wszystkie wpisy "zdublowane", czyli wpisy przedsiębiorców, którzy posiadają tych wpisów więcej niż jeden. Usuwane automatycznie będą również wszystkie wpisy, które nie zawierają numeru PESEL.

W celu weryfikacji, czy Państwa wpis znajdujący się w CEIDG jest poprawny, należy sprawdzić go na stronie www.firma.gov.pl lub pod telefonem 17 87 55 213.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach internetowych: www.biznes.gov.pl

Liczba odsłon: 1992
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2018-05-07
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2018-05-07 12:31
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność