Lubcza pewna udziału w turnieju finałowym

Spotkania Lubczy z Anilaną Rakszawa zawsze należały do trudnych i tym razem drużyna z Racławówki nie miała spokojnej przeprawy. Na początku koncertowo spisywał się zespół gospodarzy i to on pewnie zwyciężył pierwszą odsłonę. Później inicjatywę zaczęła przejmować Lubcza. Goście zagrali skutecznie w ataku i zagrywce. Ostatecznie podopieczni Andrzeja Tereszkiewicza triumfowali w trzech kolejnych odsłonach i zapisali na swoim koncie trzy punkty. Dzięki temu nad piątą w tabeli Klimą Błażowa mają już 10 pkt przewagi, a do końca rundy zasadniczej pozostało trzy kolejki. Jak łatwo policzyć, Lubcza zapewniła sobie tym samym miejsce w czwórce i udział w turnieju finałowym III Ligi po raz po raz piąty w historii, a trzeci z rzędu. Aktualna tabela III Ligi dostępna na stronie: pwzps.p9.pl.

III Liga Mężczyzn:
TKF ITS Anilana Rakszawa - SST Lubcza Racławówka 1:3 (25:21, 20:25, 22:25, 24:26)

Kępa Dębica zrewanżowała się za porażkę 3:0 w pierwszym meczu i tym razem w identycznym stosunku pokonała Lubczę II. Początek spotkania był bardzo wyrównany, a zespoły grały punkt za punkt. W środkowej fazie seta ekipie Lubczy przytrafiły się kłopoty z przyjęciem i błędy podwójnego odbicia. Rywale zdobyli pięć kolejnych punktów z rzędu i triumfowali 25:18. W drugiej partii podopieczni trenerów Masłowskiego i Hołobuta prowadzili już czterema punktami, ale w końcówce Kępa, dzięki skutecznym akcjom, zaczęła odrabiać straty i zwyciężyła 27:25. Przegrany na własne życzenie set kompletnie rozbił młodą ekipę Lubczy. Bardzo spokojnie poczynał sobie za to zespół trenera Daniela Pająka. W końcówce zespół z Racławówki odrobił znaczącą część strat, ale nie był już w stanie odwrócić losów tego spotkania.