Przełamanie Lubczy w hicie kolejki

Siatkarze z Racławówki nie mogli sobie pozwolić na trzecią porażkę z rzędu i do spotkania z Klimą Błażowa przystąpili bardzo zmobilizowani. Dobrze dla gospodarzy ułożyły się pierwsze akcje tego pojedynku. Zawodnicy z Błażowej mieli spore kłopoty z przyjęciem zagrywki i często oddawali piłkę za darmo na drugą stronę. To była woda na młyn dla podopiecznych Andrzeja Tereszkiewicza, którzy efektownie rozgrywali kontry. Ostatecznie Lubcza triumfowała różnicą dziesięciu punktów. W drugiej odsłonie obraz gry uległ zmianie i do głosu doszli goście. Klima prowadziła 15:9, jednak z czasem gospodarze wzięli się do odrabiania strat. Doszło do emocjonującej końcówki, w której oba zespoły ofiarnie grały w obronie i stworzyły kilka dłuższych wymian. W końcu zawodnicy z Błażowej pomylili się w ataku i przy stanie 24:23 gospodarze mieli pierwszego setbola, a chwilę później udało im się zakończyć drugiego seta zwycięstwem. Drużyna z Błażowej szybko oddała inicjatywę w trzeciej odsłonie meczu. Dwa asy posłał Tworek, skuteczne akcje dołożył jeszcze Hołobut i na tablicy widniał wynik 11:7. Klima zmniejszyła straty do dwóch punktów, ale ponownie miała kłopoty z odbiorem zagrywki. Lubcza odskoczyła na pięć punktów i kontrolowała przebieg gry. Podopieczni Andrzeja Tereszkiewicza utrzymywali wysoką zaliczkę i ostatecznie triumfowali 25:17.

Siatkarska III Liga Mężczyzn:
SST Lubcza Racławówka - STS Klima Błażowa 3:0 (25:15, 26:24, 25:17)

Drugiej drużynie Lubczy nie udało się sprawić niespodzianki i urwać choćby punktu wiceliderom IV ligi. MOSiR Jasło triumfował w trzech setach, ale zawodnicy z Racławówki zagrali bardzo ambitnie i odważnie. We wszystkich trzech setach stawiali czoła gospodarzom, którzy w swoich szeregach mają kilku zawodników z doświadczeniem drugoligowym i za cel stawiają sobie awans. Siatkarze z Racławówki mieli swoje szanse w końcówkach, ale zabrakło im wyrachowania i chłodnej głowy, a górę wzięło doświadczenie jasielskiej drużyny.

Siatkarska IV Liga Mężczyzn:
MKS MOSiR Jasło - SST Lubcza II Racławówka 3:0 (25:22, 25:23, 25:18)

W niedzielne przedpołudnie drugie zwycięstwo z rzędu odniosły juniorki Lubczy. Siatkarki wygrały trzy z czterech spotkań w grupie B i aktualnie są jej wiceliderem. Tym razem zawodniczki z Racławówki we własnej hali, w trzech setach, pokonały San Lesko. Większe kłopoty gospodynie miały jedynie w drugiej odsłonie, kiedy to musiały odrabiać trzypunktową stratę w środkowej fazie seta. W pierwszej i trzeciej partii Lubcza nie miała problemów i dwukrotnie triumfowała 25:12.