Wszystkie aktualności

Lubcza wygrywa w hicie kolejki i obejmuje prowadzenie w tabeli III ligi

2017-10-24
SST Lubcza / Tomasz Sitek

W hicie kolejki III ligi siatkarze Lubczy i PZL Sędziszów stworzyli bardzo interesujące widowisko. Gospodarze mieli szansę na wygraną za trzy punkty, ale w czwartej partii drużyna z Sędziszowa, za sprawą dobrej gry Tomasza Józefackiego, rzutem na taśmę wyszarpała jeden meczowy punkt. W piątej odsłonie zespół z Racławówki dopiął swego i odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie. Lubcza jest jedyną niepokonaną drużyną w lidze i objęła przodownictwo w tabeli. Najwięcej punktów zdobył Mateusz Hołobut (23), lecz cichym bohaterem spotkania był libero Tomasz Włodyga, który w wielu momentach popisywał się nieprawdopodobnymi obronami.

Siatkarska III Liga Mężczyzn:
SST Lubcza Racławówka - PZL Sędziszów 3:2 (22:25, 25:14, 25:18, 25:27, 15:6)

Siatkarze drugiej drużyny Lubczy w starciu z AKS Rzeszów zagrali dużo lepiej niż w ostatniej kolejce, lecz nie przełożyło się to na wygraną. Dwa pierwsze sety padły łupem rzeszowskiej młodzieży, która grała regularnie i popełniała zdecydowanie mniej błędów. Gracze z Racławówki zerwali się jednak do walki i zdołali doprowadzić do tie-breaka. Pierwszą część decydującej partii lepiej rozegrał AKS, a gospodarze popełnili kilka pomyłek. Ich kolejny zryw doprowadził do pasjonującej końcówki. Ostatecznie dwa punkty pojechały do Rzeszowa, a Lubcza musiała się zadowolić jednym oczkiem.

Siatkarska IV Liga Mężczyzn:
SST Lubcza II Racławówka - AKS V LO Rzeszów II 2:3 (20:25, 20:25, 25:22, 25:18, 13:15)

Juniorki Lubczy nie znalazły sposobu na drużynę UKS-u Zaleszany. Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki punkt za punkt i dopiero w końcówce pierwszej partii siatkarki z Zaleszan zdobyły 5 punktów z rzędu i triumfowały 25:20. W drugiej partii, przy serwisach Magdaleny Maciej, Lubczy udało się odskoczyć na 11:4. Gospodynie kontrolowały sytuację do końca seta i ostatecznie triumfowały 25:21. W trzeciej odsłonie inicjatywa ponownie przeszła na stronę UKS-u, w szczególności dzięki dobrej postawie w polu serwisowym. W końcówce drużyna z Racławówki odrobiła część straty, jednak nie była w stanie odwrócić losów seta. Nadzieja na przedłużenie spotkania odżyła w czwartej odsłonie, bo miejscowy zespół utrzymywał skromną inicjatywę. Jednak końcówkę na własną korzyść rozstrzygnął UKS Zaleszany i mógł cieszyć się z wygranej w całym spotkaniu.

Siatkarska Liga Juniorek:
SST Lubcza Racławówka - UKS Zaleszany 1:3 (18:25, 25:21, 19:25, 24:26)

W najbliższy piątek 27 października wystartuje trzynasty sezon rozgrywek Boguchwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie ICF KARTING ISKRA Rzeszów. Podobnie jak w poprzednich latach, rywalizacja toczyć się będzie w dwóch ligach, a w rozgrywkach wystartuje łącznie 19 drużyn.