Trzecie miejsce Lubczy w walce o II ligę

2017-05-05
SST Lubcza / Tomasz Sitek

W dniach 28-30 kwietnia na parkiecie hali Zespołu Szkół w Niechobrzu siatkarze Lubczy Racławówka rywalizowali z zespołami z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego o awans do II ligi. Zwycięzcą turnieju został zespół Galeria Ciepła Effector Kielce. Siatkarze z Racławówki zajęli trzecie miejsce.

Po zakończeniu trzydniowych zawodów nagrodzono drużyny pamiątkowymi pucharami, przyznano także nagrody indywidualne. Ten najbardziej okazały, za pierwsze miejsce odebrał kapitan Effectora Krzysztof Antosik. Kielecki zespół przyjechał do Niechobrza w bardzo mocnym składzie, z jasno postawionym celem, jakim był awans do finałów, a później do II ligi. Młodzi zawodnicy wywiązali się z tego zadania bezbłędnie, mieli ledwie kilka chwil słabości i rozkojarzenia. W pozostałych fragmentach drużyna z Kielc dominowała warunkami fizycznymi i kontrolowała przebieg gry.

Z awansu cieszył się także drugi zespół turnieju, którym był GKPS Gorlice. Ekipa z województwa małopolskiego w całym turnieju zaimponowała zespołowością i walecznością. Po pięknym meczu uporali się z gospodarzami i w niedzielę byli bardzo szczęśliwi z drugiego miejsca oraz nagród indywidualnych. Trzecie miejsce zajęli siatkarze Lubczy. Drugi raz w historii klubu zagrali na tym etapie rozgrywek. W porównaniu z pierwszym tego typu turniejem zanotowali skok o jedną pozycję. Ostatnie miejsce zajął zespół z Nałęczowa. Przyznano również nagrody indywidualne. Ta najważniejsza, dla MVP trafiła w ręce Jacka Ziemnickiego z Effectora.

Komplet wyników:

SST Lubcza Racławówka - LKS Cisy Nałęczów 3:0 (25:21, 25:20, 25:16)
GKPS Gorlice - Galeria Ciepła Effector Kielce 3:1 (25:21, 25:27, 25:15, 25:14)

LKS Cisy Nałęczów - Galeria Ciepła Effector Kielce 1:3 (25:22, 12:25, 16:25, 14:25)
SST Lubcza Racławówka - GKPS Gorlice 1:3 (21:25, 25:17, 23:25, 20:25)

LKS Cisy Nałęczów - GKPS Gorlice 1:3 (22:25, 22:25, 25:22, 17:25)