Izolator pewnie pokonał Igloopol. Dziesięć goli Jedności

Izolator Boguchwała pewnie pokonał Igloopol Dębica w pojedynku rozegranym 28 kwietnia na IzoArenie. Pierwszą bramkę zdobył Patryk Róg. Drugi gol padł po dwóch minutach. Indywidualną akcją popisał się aktywny w całym meczu Patryk Zieliński. Kolejne bramki padały już w drugiej odsłonie, w której nadal przeważał Izolator. Tym razem szybka wymiana piłki zakończyła się trafieniem Krzysztofa Domina. Wynik ustalił boczny obrońca "Izolacji" Aleksander Gajdek. 6 maja drużyna z Boguchwały powalczy o kolejne punkty w Głogowie. Spotkanie 27. kolejki, w którym Izolator pierwotnie miał się zmierzyć 3 maja z Błękitnymi Ropczyce zostało przełożone na środę 10 maja.

IV liga podkarpacka:
ZKS Izolator Boguchwała - LKS Igloopol Dębica 4:0

Dwie wysokie wygrane zanotowała drużyna Jedności. W meczu rozegranym 29 kwietnia niechobrzanie pokonali drugą drużynę Resovii 5:0. Rzeszowianie przez ponad godzinę dotrzymywali kroku wyżej notowanym rywalom. Wynik otworzył Dariusz Szeliga. Dziesięć minut później podwyższył Sebastian Kłeczek. Obaj zawodnicy ponownie wpisali się listę strzelców w 80. i 84. minucie. Piątą bramkę zdobył Marcin Lenik.

Jedność powtórzyła wynik w wyjazdowym spotkaniu w Medyni Głogowskiej rozegranym 3 maja. Ponownie bardzo dobrze zaprezentował się duet Szeliga/Kłeczek. W 12. minucie dośrodkowanie Kalandyka wykorzystał Dariusz Szeliga. Zawodnik Jedności ponownie wpisał się na listę strzelców w 21. minucie trafiając głową po rzucie rożnym. Na 3:0 w 32. minucie podwyższył Sebastian Kłeczek po podaniu Kocurka. Kolejne bramki padły w drugiej odsłonie gry. W 82. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Kłeczek, a wynik meczu ustalił Kucharczyk. 6 maja na stadionie Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji Jedność podejmie lidera klasy okręgowej - Wisłok Strzyżów.

Klasa okręgowa, grupa Rzeszów:
LKS Jedność Niechobrz - Resovia II SMS Rzeszów 5:0
KS Astra Medynia Głogowska - Jedność Niechobrz 0:5

Grom Mogielnica pokonał bezpośredniego rywala z tabeli w meczu 18. kolejki Klasy A. Początek spotkania należał jednak do piłkarzy Trzcianki, którzy dość szybko objęli prowadzenie. Zwycięskie bramki dla Gromu padły dopiero w drugiej połowie. Autorem obu trafień był Damian Wiącek.

Klasy A, grupa Rzeszów I:
LKS Grom Mogielnica - LKS Trzcianka Trzciana 2:1

Wicelider Klasy B z Nosówki pewnie pokonał drużynę Grunwaldu Połomia w wyjazdowym spotkaniu 15. kolejki. Novi zwyciężyli 4:0. Punktami podzielili się natomiast bezpośredni rywale z tabeli - Iskra Zgłobień i Diament Pstrągowa. W meczu rozgrywanym w Zgłobniu padł remis 2:2. Minionego weekendu do udanych nie zaliczy Płomyk Lutoryż, który na własnym boisku uległ Sokołowi Grodzisko 1:2.