Izolator traci punkty w Nisku. Gminne derby dla Novi

W Wielką Sobotę kolejne ligowe mecze rozegrali piłkarze z terenu Gminy Boguchwała. Jedynie drużyna Jedności Niechobrz, ze względu na obligatoryjną pauzę, nie rozegrała meczu.

Kolejnych punktów nie wywalczył Izolator, który przegrał w Nisku 2:0. Piłkarze z Boguchwały stworzyli sobie w pierwszym kwadransie meczu kilka dobrych okazji. Jednak strzały były niecelne lub bardzo dobrze interweniował bramkarz Sokoła. Po okresie wzmożonych ataków "Izolacji" gospodarze przeprowadzili akcję i Marcin Tur w sytuacji sam na sam z Miłoszem Lewandowskim zdobył gola. Drugie trafienie padło po stracie piłki w środku boiska. Sokół wyprowadził kontrę zakończoną celnym strzałem. Po tym golu gospodarze zaczęli bronić wyniku a Izolator nie potrafił przedostać się przez szczelną obronę.

IV liga podkarpacka:
MKS Sokół Nisko - ZKS Izolator Boguchwała 2:0

Po dwóch dotkliwych porażkach Grom Mogielnica wywalczył komplet punktów, pokonując drużynę z Zabajki. Już w 10. minucie gola dla mogielniczan zdobył Dawid Nawrot. Dziesięć minut później Paweł Barczak wykorzystał swoją szansę i było 2:0. Ten sam zawodnik podwyższył wynik w 44. minucie.

Klasa A, grupa Rzeszów I:
LKS Grom Mogielnica - KP Zabajka 3:0

W sobotnie popołudnie na stadionie w Zarzeczu rozegrane zostały gminne derby w Klasie B. Drużyna Novi Nosówki po ciężkim meczu pokonała Płomyka 5:1. Bramki dla Novi zdobyli Marcin Byjoś (2) oraz Damian Rachwalski, Bartłomiej Przybyło i Paweł Słupczyński. Dobrą formę utrzymują piłkarze ze Zgłobnia. W pojedynku z Sokołem Grodzisko Iskra zwyciężyła 4:0. Ponownie dwukrotnie do siatki rywali trafił Bogdan Ruszała. Po jednym trafieniu dołożyli Łukasz Wójcik i Damian Kościak. Po trzynastu kolejkach Novi zajmują pozycję wicelidera Klasy B. Iskra zajmuje czwarte, a Płomyk dziesiąte miejsce w tabeli.

Klasa B, grupa Rzeszów II - Strzyżów:
LKS Płomyk Lutoryż - LKS Novi Nosówka 1:5
LKS Iskra Zgłobień - PKS Sokół Grodzisko 4:0

Obszerna galeria zdjęć z meczu Płomyk Lutoryż - Novi Nosówka dostępna na profilu: www.facebook.com/boguchwala.gmina