Uczniowie z Nosówki mistrzami powiatu rzeszowskiego

2017-02-27
Krzysztof Syniec / Tomasz Sitek

Duży sukces odnieśli chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Nosówce zajmując pierwsze miejsce w powiecie rzeszowskim w rozgrywkach mini-koszykówki prowadzonych przez Podkarpacki SZS.

Droga do mistrzostwa prowadziła przez rozgrywki gminne, gdzie drużyna z Nosówki pokonała reprezentacje szkół podstawowych z Boguchwały i Woli Zgłobieńskiej. Następnie zajęła pierwsze miejsce w półfinale powiatu, wygrywając ze szkołami z Głogowa, Błażowej i Krasnego. Młodzi sportowcy po mistrzowski tytuł sięgnęli w finale rozgrywanym w Krasnem, pokonując drużynę z Bratkowic (19:15) oraz gospodarzy (22:17).

Zwycięstwo w Krasnem pozwoliło uczniom z Nosówki reprezentować naszą gminę oraz cały powiat rzeszowski w turnieju wojewódzkim (1/4 finału), który odbył się w Łańcucie. W nim również zaprezentowali się bardzo dobrze pokonując mistrza powiatu leżajskiego - SP Chałupki Dębiańskie oraz ulegając mistrzowi Rzeszowa - Szkole Podstawowej nr 3 i wielokrotnemu finaliście wojewódzkiemu - SP nr 2 z Łańcuta. Ostatecznie Szkoła Podstawowa w Nosówce została sklasyfikowana na miejscach 13-18 w województwie podkarpackim.

Skład drużyny: Ksawery Bieryt, Seweryn Rzepka, Mateusz Stachowicz, Krystian Buczek, Sebastian Bębenek, Kacper Rak, Bartek Sarna, Patryk Ostrowski oraz Mateusz Byjoś, Maciej Bieryt, Dariusz Szczepanik i Oskar Urban. Opiekunowie drużyny: Krzysztof Syniec, Marek Mindziak.