Wszystkie aktualności

Zwycięstwo Lubczy po ciężkim boju

2017-02-21
SST Lubcza / Tomasz Sitek

Młodzi zawodnicy AKS-u Rzeszów postawili trudne warunki wiceliderom z Racławówki. Początek spotkania zwiastował spore emocje, kibice w nowej hali V LO w Rzeszowie obejrzeli kilka dłuższych wymian z ładnymi obronami. Skuteczna gra pozwoliła Lubczy odskoczyć na 8:12. Zawodnicy z Racławówki grali bardzo pewnie. Wygranego 13:25 seta zakończył kapitan Patryk Masłowski.

Łatwo wygrana partia uśpiła graczy z Racławówki i przy serwisach Radosława Kija AKS odskoczył na 9:4. Rzeszowianie spisywali się zdecydowanie lepiej niż w pierwszej partii, poprawili przyjęcie i skuteczność w ataku. Lubcza poderwała się do walki i zmniejszyła stratę do dwóch punktów, jednak gospodarze poprawili grę blokiem i zwyciężyli 25:22.

Zwycięstwo dodało zawodnikom AKS-u pewności siebie. Rzeszowianie do odrzucających serwisów dołożyli znakomitą grę w obronie i prowadzili nawet 17:13. Lubcza zdołała zmniejszyć stratę do dwóch punktów, jednak słaba końcówka nie pozwoliła odwrócić losów seta. Gospodarze zwyciężyli 25:21.

Czwarty set rozpoczął się od mocnych serwisów Przemysława Fedko i prowadzenia Lubczy 1:7. Z czasem AKS odpowiedział blokiem i zmniejszył straty do dwóch punktów. Po chwili w pole serwisowe ponownie powędrował Fedko, a gościom udało się odskoczyć na 11:15. Młodzi gracze z Rzeszowa nie zdołali przełamać bardziej doświadczonych rywali, którzy zwyciężyli 21:25.

Zwycięzcę tego spotkania wyłonił tie-break. Lubcza rozpoczęła od mocnego uderzenia i prowadzenia 4:1. Po niefortunnym lądowaniu kostkę podkręcił Mateusz Hołobut. Podstawowy zawodnik Lubczy nie mógł kontynuować gry, lecz jego koledzy nie stracili animuszu. Decydujące punkty wywalczyli Kuśnierz i Masłowski, który zakończył pojedynek asem serwisowym.

To był chyba najcięższy mecz w tym sezoniepodsumowywał spotkanie szkoleniowiec Lubczy Andrzej Tereszkiewicz. Dzięki sobotniemu zwycięstwu drużyna z Racławówki zapewniła sobie drugie miejsce na koniec fazy zasadniczej i udział w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w dniach 17-19 marca.