Udany początek roku w wykonaniu siatkarzy Lubczy

2017-01-10
SST Lubcza / Tomasz Sitek

Trzecioligowi siatkarze Lubczy udanie rozpoczęli 2017 rok. W meczu 12 kolejki zmierzyli się w Sokołoszowie z zespołem Żagla Radymno. Początkowo ekipa z Racławówki miała drobny kłopot z aklimatyzacją i to gospodarze objęli skromne prowadzenie. Do połowy partii Żagiel dotrzymywał kroku faworyzowanej Lubczy. W kluczowych momentach górę wzięło jednak doświadczenie i większy spokój siatkarzy z Racławówki, którzy popracowali blokiem i zwyciężyli 21:25. W pozostałych dwóch odsłonach emocji było zdecydowanie mniej. Podopieczni Andrzeja Tereszkiewicza utrzymywali całkowitą kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń, nie mieli kłopotów z odbiorem zagrywki, co przekładało się na kombinacyjną grę i wysoką skuteczność w ataku. Zespół z Racławówki triumfował kolejno 16:25 i 15:25, zapewniając sobie kolejny w tym sezonie komplet punktów.

Siatkarska III Liga Mężczyzn:
TKS Żagiel Radymno - SST Lubcza Racławówka 0:3 (21:25, 16:25, 15:25)

Po dłuższej przerwie do gry powróciły kadetki Lubczy. Siatkarki rywalizowały w drugiej fazie rozgrywek Podkarpackiej Ligi Kadetek z zespołami Dębickiej Akademii Siatkówki Kępa oraz Karpat MOSiR Krosno.

Pierwsze spotkanie z drużyną z Krosna siatkarki Lubczy rozpoczęły bardzo nerwowo i dały się odrzucić od siatki. Trudne zagrywki rywalek ustawiły przebieg gry, a miejscowym zawodniczkom ciężko było wyprowadzać regularne akcje. Pierwsz partia zakończyła się zwycięstwem Karpat 16:25. Zupełnie inny przebieg miała druga odsłona. Siatkarki z Racławówki poprawiły przyjęcie i zapunktowały serwisem. Dłuższą serią popisała się wprowadzona w pole serwisowe Aurelia Niedziałek i po raz pierwszy w tym meczu gospodynie objęły prowadzenie 22:21. W ostatnich piłkach zabrakło im jednak szczęścia. Krośnianki zwyciężyły 23:25 i w całym meczu 0:2.

W kolejnym meczu zespół z Krosna musiał uznać wyższość Kępy. Wydawało się, że dębiczanki będą także faworytkami pojedynku z Lubczą. Stało się inaczej, bowiem miejscowy zespół grał bardzo dobrze w polu zagrywki i doskoczył na 6:1. Dębiczanki zdołały odrobić straty i na tablicy widniał wynik 16:16. Ponownie długą serią zagrywek popisała się Aurelia Niedziałek. W efekcie Lubcza zdobyła siedem punktów z rzędu i zwyciężyła 25:17. W drugim secie początkowo przeważały dębiczanki, ale ich przewaga nie przekraczała trzech punktów. Gdy Kępa odskoczyła na 18:21 wydawało się, że jest na dobrej drodze do zwycięstwa. Gospodynie kolejny raz popracowały serwisem, a skutecznymi atakami na kontrach popisała się Magdalena Smotryś. Siatkarki z Racławówki zwyciężyły 25:23 i w całym spotkaniu 2:0.