Biało-zieloni odrabiają stratę. Remis Jedności

Izolator Boguchwała pewnie pokonał drużynę z Wiązownicy w rozgrywanym na IzoArenie meczu 13. kolejki spotkań podkarpackiej IV ligi. Przez całe spotkanie przeważali biało-zieloni, którzy atakiem pozycyjnym starali się kreować dogodne sytuacje na zdobycie bramki. Izolator wyszedł na prowadzenie już w 14. minucie. Po strzale Konrad Cuprysia, piłkę wybitą przez bramkarza gości dobił Łukasz Szczoczarz. Cztery minuty później, po kombinacyjnym rozegraniu piłki na prawym skrzydle, bramkę zdobył Marek Fundakowski. Kolejne bramki dla "Izolacji" padły w końcówce meczu. W 82. minucie, po dośrodkowaniu Patryka Zielińskiego, trzecią bramkę zdobył Patryk Róg. Wynik pojedynku ustalił Krzysztof Szymański, który najlepiej poradził sobie w zamieszaniu w polu karnym. Sobotnia wygrana pozwoliła boguchwalskiej drużynie zbliżyć się do lidera z Wólki Pełkińskiej, który zremisował z Igloopolem Dębica. Izolator obecnie traci tylko jeden punkt. Przed biało-zielonymi dwa wyjazdowe mecze. We wtorek, w ramach 1/8 Okręgowego Pucharu Polski, zmierzą się z Wisłoką Dębica, a w sobotę udadzą się do Wólki Pełkińskiej.

IV liga podkarpacka:
ZKS Izolator Boguchwała - KS Wiązownica 4:0

W ramach 12. kolejki spotkań klasy okręgowej Jedność Niechobrz podejmowała Crasnovię Krasne. Na boisku Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji padł bezbramkowy remis. Kolejne spotkanie Jedność rozegra na wyjeździe, a przeciwnikiem niechobrzan będzie ich bezpośredni rywal z tabeli - Sawa Sonina.

Klasa okręgowa, grupa Rzeszów:
LKS Jedność Niechobrz - KS Crasnovia Krasne 0:0

Grom ponownie nie znalazł sposobu na przerwanie niekorzystnej passy. W minioną niedzielę mogielniczanie zanotowali siódmą porażkę w sezonie, przegrywając z drużyną z Przybyszówki 1:2. Szansą na punkty będzie najbliższe spotkanie z ostatnią drużyną tabeli Junakiem Słocina. Mecz w niedzielę 23 października o godz. 11:30 na Stadionie w Mogielnicy.

Klasa A, grupa Rzeszów I:
KS Przybyszówka Rzeszów - LKS Grom Mogielnica 2:1

Bez punktów 8. kolejkę spotkań Klasy B zakończyły drużyny z terenu gminy. Iskra Zgłobień nie dała rady liderowi z Budziwoja. Grunwald na własnym boisku zwyciężył 2:0. Sposobu na wyżej notowanego rywala nie znalazł także Płomyk. Start Lubenia pokonał drużynę z Lutoryża 0:3. Bramki dla Startu zdobyli Michał Koryl oraz Łukasz Wajda. Novi Nosówka, plasujący się na drugim miejscu w tabeli, w miniony weekend pauzowali.