Wszystkie aktualności

Lekkoatletyczne sukcesy uczniów z Boguchwały

2016-09-20
SP Boguchwała / Tomasz Sitek

Młodzi lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej w Boguchwale rozpoczęli nowy rok szkolny od dużego sukcesu. 15 września na stadionie Resovii odbył się Wojewódzki Festiwal Sztafet połączony z Powiatowymi Igrzyskami Młodzieży Szkolnej w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych.

Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Boguchwale: Daria Ziobro, Weronika Sadecka, Magda Suda i Oliwia Solecka (rezerwowe: Ola Pączkowska, Zuza Olszowy) w sztafecie 4x100m wywalczyły pierwsze miejsce w województwie. Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna chłopców w składzie: Kornel Barć, Maks Czepiel, Radek Wanat i Kacper Żyła. Do podium zabrakło niecałe 2 sekundy.

Po zawodach wojewódzkich odbyły się zawody powiatowe. Boguchwalscy uczniowie spisali się bardzo dobrze zajmując wiele punktowanych miejsc. W biegu na 60m czwarte miejsce zajęła Daria Ziobro, piąte Weronika Sadecka i Kornel Barć, szóste Oliwia Solecka oraz dziewiąte Magda Suda. Opiekunami lekkoatletów byli nauczyciele: Renata Ludera i Artur Bilski.