Aktualności

Wszystkie aktualności

Rolniczy weekend w Boguchwale. Dni Otwartych Drzwi Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

W miniony weekend w Boguchwale odbyła się kolejna edycja Dni Otwartych Drzwi Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, połączona z XVIII Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Organizatorem dwudniowej imprezy był PODR Boguchwała oraz Samorząd Województwa Podkarpackiego. Honorowy patronat objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Podkarpacki oraz Prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej.

Celem przedsięwzięcia była promocja instytucji i firm działających w obszarze rolnictwa. W Boguchwale spotkali się producenci, hodowcy i podkarpaccy rolnicy oraz przedstawiciele agencji rolniczych, uczelni wyższych, związków hodowców i wszystkich najważniejszych instytucji branży okołorolniczej, a także zwiedzający z całymi rodzinami. Podobnie jak w latach ubiegłych wystawa przyciągnęła tysiące zwiedzających.

W Boguchwale zaprezentowali się hodowcy bydła, koni, trzody chlewnej, owiec, kóz, królików, drobiu oraz gołębi. Tradycyjnie na terenie pola doświadczalnego można było zobaczyć najnowsze ciągniki i maszyny rolnicze. W czasie imprezy nagrodzono wystawców hodowlanych. Puchary ufundowane przez Burmistrza Boguchwały Wiesława Dronkę otrzymali najlepsi hodowcy owiec i gołębi. Podsumowano także plebiscyty. "Rolnikiem Roku 2016" został wybrany Sebastian Kiełboń, a "Sołtysem Roku" Piotr Mazur z Jureczkowej.

Szczególną atrakcją była niedzielna parada bryczek z zaprzęgami konnymi. Uczestnicy mogli zwiedzić Pracownię Edukacyjną Odnawialnych Źródeł Energii oraz Stację Kontroli Opryskiwaczy. Jak co roku zorganizowano wiele atrakcji i rozrywek dla najmłodszych, a także występy zespołów artystycznych, kiermasz rękodzieła ludowego oraz stoiska kół gospodyń wiejskich, w tym chętnie odwiedzane stoisko boguchwalskiego Stowarzyszenia Krzewienia Kultury - Zespół Pieśni i Tańca "Kompanija".

Galeria
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2016-06-27
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2016-06-27 14:52
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność