Izolator wygrywa na IzoArenie. Novi pokonują lidera

Wygrana w Boguchwale. Porażka w Świdniku

W minionym tygodniu Izolator rozegrał dwa spotkania. 25 maja Izolacja pokonała na IzoArenie Orła Przeworsk 5:2. Przez całe spotkanie stroną przeważającą byli gospodarze. Pierwszą bramkę strzelił Patryk Róg, który zdobył swojego pierwszego gola w oficjalnym spotkaniu. Orzeł wyrównał trzy minuty później po trafieniu Konrada Stępnia. Tuż przed przerwą po raz drugi na listę strzelców wpisał się Róg. W 62. minucie Orzeł ponownie wyrównał po kontrowersyjnym golu Damiana Czyrnego. Później na murawie rządził już tylko Izolator. Na prowadzenie biało-zielonych wyprowadził Karwat. W 85. minucie niefortunnie interweniował Marcin Franczyk, który skierował piłkę do własnej bramki. Wynik w doliczonym czasie ustalił Adrian Sitek. Materiał wideo ze spotkania: www.youtube.com/watch?v=epUklXZuQ_8

W ostatnim wyjazdowym spotkaniu sezonu 2015/2016 Izolator przegrał 2:0 z Avią Świdnik. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Kamil Oziemczuk. "Izolacja" do sobotniego meczu z Avią przystąpiła osłabiona brakiem Patryka Roga, Damiana Karwackiego, Krzysztofa Szymańskiego oraz juniorów. Do dyspozycji trenera Andrzeja Szymańskiego było zaledwie 13 piłkarzy. Ciekawostką spotkania był występ bramkarza Dawida Świdra, który na murawie pojawił się w 84. minucie spotkania i nawet miał okazję do zdobycia gola. W najbliższą środę na IzoArenie drużyna z Boguchwały rozegra ostatni mecz ligowy. Rywalem biało-zielonych będą Orlęta Radzyń Podlaski. Początek meczu o godz. 17:00.

III liga, grupa lubelsko-podkarpacka:
ZKS Izolator Boguchwała - MKS Orzeł Przeworsk 5:2
GPTS Avia Świdnik - ZKS Izolator Boguchwała 2:0

Porażka w Pisarowcach. Porażka w Niechobrzu

Jedność Niechobrz nie zapisze minionego tygodnia do udanych. W środę, w wyjazdowym spotkaniu w Pisarowcach uległa miejscowemu zespołowi 0:2. Piłkarze LKS-u Pisarowce otworzyli wynik za sprawą bramki Piotra Lorenca. Wynik ustalił Kamil Adamiak. Jedności nie powiodło się także na własnym terenie przegrywając w sobotę z Rzemieślnikiem Pilzno 1:3. Goście wyszli na prowadzenie w 25. minucie meczu po trafieniu Damiana Wolańskiego. Wyrównujący gol dla Jedności padł w samej końcówce pierwszej połowy, a jego autorem był Sebastian Kłeczek. Po przerwie gole zdobywali już tylko zawodnicy Rzemieślnika. Najpierw na listę strzelców wpisał się Dawid Florian, a wynik meczu ustalił Viktor Barabash.

IV liga podkarpacka:
LKS Pisarowce - KS Jedność Niechobrz 2:0
LKS Jedność Niechobrz - LKS Rzemieślnik Pilzno 1:3

Dwa remisy Gromu. Novi pokonują lidera

W dwóch spotkaniach z wymagającymi przeciwnikami drużyna Gromu zanotowała remisy. W spotkaniu w Wysokiej Strzyżowskiej padł wynik 0:0, a dobre spotkanie rozegrał bramkarz Gromu Michał Mokrzyński. W niedzielnym spotkaniu drużyna z Mogielnicy podzieliła się punktami z wiceliderem Koroną Rzeszów. Pierwsi na prowadzenie wyszli mogielniczanie, którzy prowadzenie utrzymywali aż do 70. minuty, gdy rzeszowianie wyrównali z rzutu wolnego.

Weekendowy dwumecz Novi zakończyli z trzema punktami. W ligowym spotkaniu w Trzcianej piłkarze z Nosówki ulegli gospodarzom 1:2 pomimo przewagi i wielu dogodnych sytuacji. Novi powetowali sobie straty w niedzielnym meczu z liderem tabeli LKS Jasionką. Bramkę na miarę trzech punktów zdobył Piotr Kloc. Składna gra całego zespołu pozwoliła na przełamanie złej passy i dała cień nadziei na utrzymanie się w A-klasie.

Żadnego punktu nie zdobyła niestety Iskra. Po raz kolejny drużyna ze Zgłobnia fatalnie weszła w mecz. Zespół z Zabajki zdobył cztery bramki, wszystkie w pierwszej połowie: 4, 6, 17 i 28 minucie. Nie powiodło się także w niedzielnym spotkaniu z drugą drużyną Stali Rzeszów. Drużyna ze Zgłobnia przegrała 3:1.

Kolejna wysoka porażka

Płomyk Lutoryż uległ zajmującym drugie miejsce w tabeli Czarnym Czudec 2:4. Lutoryżanom pozostały dwie kolejki aby przesunąć się z ostatniego miejsca w tabeli. Teoretycznie zespół Płomyka może zakończyć sezon 2015/2016 na 9. miejscu.