Maciej Hawro i Sławomir Leja zwycięzcami Rajdu Rzeszowiak

2016-05-24
Automobilklub Rzeszowski / Tomasz Sitek

Maciej Hawro i Sławomir Leja, jadący Citroenem Saxo, wygrali 2. Rajd Rzeszowiak, pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia. Organizatorem rajdu był Automobilklub Rzeszowski.

Załoga Automobilklubu Rzeszowskiego wygrała wszystkie odcinki specjalne, zostawiając w pokonanym polu Krzysztofa Konara i Piotra Krzystanka oraz ubiegłorocznych zwycięzców rajdu Macieja Wojdyło i Rafała Dziurę. Najszybsi w rajdzie byli zwycięzcy klasy RO 4WD, Wojciech Krawczyk i Bartłomiej Pawlik (Mitsubishi Lancer Evo X). W klasie "Gość" tryumfowali Hubert Janów z Boguchwały.

Rajd Rzeszowiak był także eliminacją Historycznego Rajdowego Pucharze Polski. Zwycięzcami zmagań zostali Artur Rowiński i Magdalena Tokarska (Audi Quattro). Na drugim miejscu zmagania zakończył duet Adam Kacprzyk i Maciej Tworski (Lancia Delta HF Integrale), a podium uzupełnili Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała (BMW E30 318is). W kategorii FIA najszybsi byli Paweł Hoffman i Marcin Barłoga, jadący Polonezem 2000 Rally z barwami Gminy Boguchwała.

Rywalizację w Super KJS wygrali Robert Długopolski i Paweł Piczak (Mitsubishi Lancer Evo IX). Drugie miejsce zajęła załoga Peugeota 106, Marcin Opora i Damian Mastyj, a na trzecim miejscu zawody ukończyli najlepsi Grzegorz Olszewski i Łukasz Patla.

Załogi rywalizowały na trasach zlokalizowanych w gminie Boguchwała - OS Niechobrz i Sędziszów Małopolski - OS Szkodna. Na Rynku Miejskim w Boguchwale ulokowany został start, park serwisowy oraz biuro rajdu. Organizatorzy zdradzają, że odcinek w Niechobrzu zostanie wykorzystany także podczas zbliżającego się, jubileuszowego 25. Rajdu Rzeszowskiego, rundy Rajdowych Mistrzostw Europy.