Przegrana mimo dobrej gry

2016-03-07
SST Lubcza / Tomasz Sitek

Pierwszy set sobotniego spotkania siatkarek Lubczy z rzeszowskim AppGo II LO mógł zwiastować niespodziankę. Mimo niezłej postawy w całym spotkaniu, podopieczne Alicji Nerc nie urwały choćby jednego meczowego punktu.

Zespół z Racławówki bardzo dobrze rozpoczął spotkanie, gdy gospodynie nie mogły odnaleźć odpowiedniej jakości w polu serwisowym. Po skutecznych zbiciach Gabrieli Strączek oraz atakach Aleksandry Soi, Lubcza prowadziła 22:13. Siatkarki z Racławówki zatraciły dokładność w przyjęciu, co pozwoliło AppGo odrobić wiele punktów. Ostatecznie Lubcza zwyciężyła 22:25.

Rzeszowianki lepiej zainaugurowały drugiego seta osiągając kilkupunktową przewagę. Grę prowadziła Karolina Krochmal, a skutecznymi atakami wyróżniała się Joanna Włodarczyk. Lubczy kilkukrotnie udało się zbliżyć do rywalek, jednak proste błędy uniemożliwiały doprowadzenie do remisu. Ekipa trenera Domagały dowiozła prowadzenie do końca, wygrywając 25:21.

Ciekawe widowisko obejrzeli kibice w trzeciej odsłonie. Zawodniczki obu ekip zaprezentowały kilka długich wymian okraszonych spektakularnymi obronami. Od stanu 15:14 Lubczy przytrafił się przestój, przejawiający się brakiem skuteczności w ataku oraz słabym przyjęciem. Drużyna AppGo odskoczyła na kilka punktów i kontrolowała przebieg końcówki, zwyciężając 25:17.

Lubcza podjęła jeszcze walkę w czwartym secie i przez chwilę utrzymywała wynik w okolicach remisu. Ciężko wywalczone punkty były jednak marnowane przez serie zepsutych zagrywek. Rzeszowianki do zwycięstwa poprowadziła Irena Metejek, które zwyciężyły w secie 25:20 i w całym meczu 3:1.