Pewne zwycięstwo siatkarzy Lubczy

2016-02-01
SST Lubcza/Tomasz Sitek

Siatkarze Lubczy zgodnie z planem pokonali Klimę Błażowa. Zwycięstwo pozwoliło Lubczy zrównać się punktami z wiceliderem tabeli.

Spotkanie nieoczekiwanie rozpoczęło się od prowadzenia zespołu z Błażowej. Gospodarze grali ospale i niepewnie, przez co kilkupunktowe prowadzenie utrzymywało się po stronie Klimy. Goście zdołali odskoczyć na 13:8 i trener Andrzej Tereszkiewicz musiał poprosić o przerwę. Przez dłuższy czas jego zespół nie mógł jednak odrobić strat, choć z czasem zaczął mozolnie zbliżać się do rywala. Przy serwisach Mateusza Brylińskiego udało się objąć prowadzenie 23:20. To był moment przełomowy, gospodarze opanowali sytuację i zwyciężyli 25:22.

Zespół z Racławówki błyskawicznie objął prowadzenie w drugim secie. Pewnie na kontrach prezentował się Mateusz Hołobut i po krótkiej chwili na tablicy widniał wynik 12:6 dla gospodarzy. Młody zespół z Błażowej tracił pewność siebie i miał kłopot ze skutecznością w ataku. Długą serią odrzucających serwisów popisał się Kuśnierz, który pozostawał w polu serwisowym przez osiem punktów. W końcówce zespół z Błażowej był w stanie zmniejszyć rozmiary porażki, jednak ostatecznie ugrał tylko 17 punktów.

Także w trzeciej partii miejscowym udało się odskoczyć na kilka punktów. Efektownymi atakami popisywał się Mateusz Hołobut. Klima zdołała doprowadzić do remisu 9:9, a dodatkowo uraz kostki odniósł Hołobut, który opuścił boisko. Ciężar gry w ataku przejął Fedko i jego dobre zbicia dały Lubczy prowadzenie 17:13. Trener błażowian poprosił o czas, jednak nie był w stanie odmienić gry swojego zespołu. Ostatecznie Klima przegrała 25:19.