Aktualności

Wszystkie aktualności

Boguchwała - gmina przyjazna inwestorom

2016-01-13
KPT/Tomasz Sitek

8 stycznia w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego odbyło się spotkanie podsumowujące wydarzenia, które miały miejsce w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W skład strefy wchodzą boguchwalskie tereny inwestycyjne.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm, które otrzymały zezwolenie na działalność w SSE w 2015 roku oraz przedstawiciele samorządów, w których inwestycje będą realizowane, w tym Burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka. Podczas spotkania wręczone zostały pamiątkowe dyplomy m.in. za działania na rzecz tworzenia dobrych warunków do inwestowania.

W 2014 roku Gmina Boguchwała zrealizowała projekt współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego "Kompleksowe uzbrojenie i przygotowanie terenu inwestycyjnego w Boguchwale". Inwestycja objęła budowę w boguchwalskiej SSE pompowni ścieków sanitarnych z zasilaniem elektrycznym, przyłącz wodociągowy, kanalizację sanitarną oraz jezdnię o nawierzchni bitumicznej z poboczami. Realizacja zapewniła potencjalnym inwestorom dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. Koszt projektu wyniósł 2 675 569 zł, przy środkach Gminy Boguchwała w wysokości 1 016 301 zł.

Krakowski Park Technologiczny wydał w 2015 roku 18 zezwoleń. Do tej pory trzy zezwolenia zostały wydane firmom, które chcą się rozwijać w Boguchwale (czwarta firma oczekuje na wydanie zezwolenia). Obecnie trwają czynności w zakresie prawnego przekazania nieruchomości na rzecz inwestorów. Duże firmy, które zainwestują w podstrefie w Boguchwale mogą liczyć na 50%, średnie 60%, a małe nawet 70% pomocy publicznej.

Fot. UM, KPT

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2016-01-13
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2016-01-13 13:56
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność