Lider za silny dla Lubczy

2016-01-11
SST Lubcza/Tomasz Sitek

Lider siatkarskiej III ligi mężczyzn z Głogowa ponownie okazał się za silny dla Lubczy. Głogovia zwyciężyła w czterech setach w Niechobrzu i umocniła się na fotelu lidera rozgrywek.

Początek spotkania to dobra gra blokiem Lubczy i prowadzenie 9:5. Później gra się wyrównała, jednak zaliczka cały czas utrzymywała się po stronie zespołu z Racławówki. Dobre zagrywki Piotra Świsty sprawiły, że Głogovia "doskoczyła" na 17:15. Końcówka pierwszego seta była bardzo wyrównana, a Lubcza miała pierwszego setbola przy stanie 24:22. Głogowianie zagrali skutecznie blokiem i doprowadzili do wyrównania. Więcej zimnej krwi zachowali jednak gracze z Racławówki, co pozwoliło im zwyciężyć 26:24.

Głogovia szybko przejęła inicjatywę w drugiej partii. Lubcza zaczęła mieć problemy z dokładnym przyjęciem. Błyskawicznie zrobiło się 11:4 dla gości. Gospodarze, przy serwisach Masłowskiego i Fedko, odrobili część strat, jednak zaliczka głogowian była nadal pokaźna. Lider tabeli kontrolował przebieg seta i ostatecznie zwyciężył 25:18.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki, jednak Piotr Świst dał swojemu zespołowi prowadzenie 10:5. Po skutecznych akcjach Fedko gospodarze przegrywali już tylko 11:14. Trzypunktowa zaliczka Głogovii utrzymywała się przez dłuższy czas. Siatkarze z Racławówki ponownie zerwali się do gry w obronie. Gospodarze nie zdołali jednak odwrócić losów seta. Głogowianie zwyciężyli 25:22.

W pierwszych akcjach czwartej partii Głogovia utrzymywała skromną zaliczkę, ale przy serwisach Kielara i po dobrej grze na kontrach Kasprzyka, Lubczy udało się wyjść na prowadzenie. Skuteczne ataki Pępka utrzymywały przyjezdnych w grze, jednak dzięki skutecznym akcjom Koniuszewskiego, zespół z Racławówki zdołał odskoczyć na 14:11. Kolejny fragment gry obfitował w kilka długich i zaciętych wymian. Z większości z nich obronną ręką wychodzili zawodnicy Głogovii. Czerwoną kartkę otrzymał szkoleniowiec Lubczy i przewaga gości wzrosła do trzech punktów. Zespół trenera Jendryasska złapał wiatr w żagle, odrzucił rywala od siatki i wykorzystał kontry. Przy stanie 21:16 dla głogowian Lubcza próbowała jeszcze podjąć walkę. Goście nie dali się jednak zatrzymać i wygrali 25:20, a w całym meczu 3:1.

Siatkarska III Liga Mężczyzn:
SST Lubcza Racławówka - LKS Głogovia Głogów Młp. 3:1 (26:24, 18:25, 22:25, 20:25)