Siatkarki gromią Polonię Przemyśl. Cenne zwycięstwo siatkarzy w Oleszycach

2015-12-07
SST Lubcza/Tomasz Sitek

Wygrana siatkarek z Polonią Przemyśl

Po trzech porażkach siatkarki z Racławówki doczekały się zwycięstwa. Lubcza w 54 minuty rozgromiła zespół Polonii Przemyśl.

Lubcza po dobrych atakach Aleksandry Soji odskoczyła na 4:1, jednak gospodyniom przytrafiły się błędy i Polonia szybko doprowadziła do remisu. Zespół z Racławówki zdołał odbudować przewagę, a asy serwisowe Gabrieli Strączek dały gospodyniom prowadzenie 14:6. Przemyślanki miały olbrzymie kłopoty z przyjęciem, co pewnie wykorzystywała Natalia Bańka. Ta sama siatkarka dołożyła jeszcze dwa asy serwisowe i na tablicy widniał wynik 20:8. Później dwukrotnie serwisem trafiła Magdalena Sas i Lubcza zwyciężyła 25:12.

Gospodynie kontynuowały dobrą grę także na początku drugiego seta. Skuteczne ataki Ćwięki oraz doby serwis Soji zbudował przewagę Lubczy. Siatkarki z Racławówki kontynuowały także swój koncert w polu serwisowym, a skutecznie na kontrach atakowała Joanna Piech. W końcówce dobrą grą w bloku popisała się Soja i Lubcza zwyciężyła 25:10.

Przemyślanki nawiązywały wyrównaną walkę na początku trzeciej odsłony, lecz przy serwisach Gabrieli Strączek Lubcza odskoczyła na 10:5. Przemyślanki odpowiedziały dobrą zagrywką i zmniejszyły straty do dwóch punktów. Zawodniczki z Racławówki poprawiły grę w obronie, zaś na kontrach nie myliła się kapitan Agnieszka Ćwięka. Po chwili przewaga zespołu prowadzonego przez Alicję Nerc wzrosła do dziesięciu punktów. Zespół z Racławówki kontrował przebieg gry i bez problemu wygrał 25:13.

Siatkarska III Liga Kobiet:
SST Lubcza Racławówka - UKS 15 Polonia Przemyśl 3:0 (25:12, 25:10, 25:13)

Wygrana siatkarzy z Czarnymi Oleszyce

Zwycięstwo w Oleszycach było najciężej wywalczoną wygraną siatkarzy z Racławówki w tym sezonie. Lubczę do wygranej poprowadził Przemysław Fedko, który zdobył 20 punktów.

Fedko rozpoczął spotkanie serią potężnych serwisów, które dały zespołowi z Racławówki prowadzenie 5:1. Czarni poprawili skuteczność na kontrach oraz w bloku doprowadzając do remisu. Ekipie z Oleszyc udało się objąć prowadzenie, kiedy bardzo aktywny Tomasz Sałek popisał się efektownym blokiem. Do końca seta podopieczni Michała Gontarza zachowywali wysoką skuteczność w zagrywce i w efekcie wygrali 25:20.

Niepewne przyjęcie oraz dużo błędów w polu zagrywki Lubczy dały Czarnym trzypunktowe prowadzenie na początku drugiego seta. Drużyna z Racławówki szybko jednak doprowadziła do remisu. W grze Lubczę utrzymywał Kasprzyk i Fedko. Gospodarze raz po raz odskakiwali na dwa punkty, by po chwili roztrwonić całą przewagę. Taka sytuacja miała miejsce aż do stanu 16:16, gdy Lubczy udało się przełamać opór rywala. Zespół z Oleszyc nie zdołał odwrócić losów seta. Zwycięstwo Lubczy 25:19 przypieczętował efektowny blok Kasprzyka i Hołobuta.

Lubcza objęła wysokie prowadzenie w trzeciej odsłonie po serii serwisów Fedko. Gospodarze zaczęli grać nerwowo, popełniali błędy i po chwili przegrywali już 4:9. Graczom z Racławówki przytrafił się jednak przestój i po prostych błędach w ataku ich przewaga zmalała do dwóch punktów. Lubcza szybko jednak odpowiedziała blokiem i po chwili ponownie prowadziła pięcioma punktami. Dobre akcje Kasprzyka dały gościom prowadzenie 19:13,  którzy ostatecznie zwyciężyli 25:18.

Początek czwartego seta był bardzo wyrównany, nieznaczna zaliczka utrzymywała się po stronie Lubczy, ale skuteczne ataki Wnęka doprowadziły do remisu 6:6. Kibice w Oleszycach oglądali ciekawą i ambitną walkę z obu stron. Dopiero blok Patryka Masłowskiego dał drużynie z Racławówki prowadzenie 12:10. Wydawało się, że Lubcza przejmie inicjatywę, jednak po kilku dłuższych wymianach gospodarze objęli prowadzenie 15:14.  Był to bardzo nerwowy fragment spotkania - grający szkoleniowiec gospodarzy obejrzał czerwoną kartkę i znów na tablicy pojawił remis. Podrażniony zespół z Oleszyc wypracował dwupunktową przewagę, jednak Lubcza szybko wyszła ponownie na prowadzenie. Punkty zdobyte przez Hołobuta i Brylińskiego dały drużynie z Racławówki przewagę trzech punktów. Gospodarze dzielnie walczyli do końca, jednak ponownie, skuteczne ataki Hołobuta i Kuśnierza dały Lubczy zwycięstwo w secie 25:22 i wygraną w całym spotkaniu.

Siatkarska III Liga Mężczyzn:
SSPS Czarni Oleszyce - SST Lubcza Racławówka 1:3 (25:20, 19:25, 18:25, 22:25)

Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne "Lubcza" zaprasza do wzięcia udziału w IV Mistrzostwach Gminy Boguchwała Oldbojów w Piłce Siatkowej, które odbędą się w sobotę 12 grudnia o godzinie 15:00 w hali Zespołu Szkół w Racławówce - szczegóły: www.sstlubcza.com