Lubcza "na fali". Szósta wygrana z rzędu

2015-11-30
SST Lubcza/Tomasz Sitek

Początek spotkania to wyrównana gra i walka punkt za punkt. Dobra forma Przemysława Fedko dała Lubczy prowadzenie 12:8. Gospodarze z każdą akcją powiększali przewagę. Przy stanie 20:13 dla Lubczy Marcin Trojan serwisami odrzucił miejscowych od siatki, a skuteczną grą w bloku popisał się Tomasz Wdowik. AppGo przegrywało już tylko 21:18 i trener Tereszkiewicz musiał poprosić o przerwę. Drużyna z Racławówki zaczęła popełniać błędy w polu serwisowym. W kolejnej akcji kapitalną obroną popisał się libero miejscowych Tomasz Włodyga, a kontrę wykorzystał Bryliński. Lubcza zakończyła partię przy pierwszej okazji, kiedy to ładnym atakiem "z krótkiej" popisał się Grzegorz Kasprzyk.

"Przestój" Lubczy przeniósł się także na początek drugiej odsłony. Dobre serwisy Szymona Sobonia dały AppGo prowadzenie 3:0. Dobrym blokiem odpowiedział Kasprzyk, a skutecznymi serwami trafiał Koniuszewski. Gospodarze spotkania popełniali sporo błędów i przewaga rzeszowian wzrosła do czterech punktów. Lubcza odrobiła część strat, lecz później kompletnie pogubiła się w przyjęciu i przy serwisach Tomasza Borowca AppGo odskoczyło na 23:17. Gospodarzy do walki próbował jeszcze poderwać Fedko, lecz drużyna z Rzeszowa zwyciężyła 25:21.

Dobra passa siatkarzy AppGo trwała także na początku trzeciego seta. Jednak serwisy Fedko i Ziarnika wyprowadziły Lubczę na prowadzenie 7:5. Gospodarze złapali wiatr w żagle i błyskawicznie odskoczyli na 14:10. Serwisem odpowiedział Michał Drzał i na tablicy widniał wynik 14:14. Po chwili tym samym elementem odpowiedział Fedko i Lubcza uciekła na trzy punkty. Dobrze w tej części gry zaprezentowali się Ziarnik, Masłowski i Kasprzyk. Ostatecznie Lubcza zakończyła partię zwycięstwem 25:20.

Gospodarze utrzymywali skromną zaliczkę od pierwszych akcji czwartego seta. Dobre zbicia Mateusza Hołobuta, skuteczne ataki Kielara oraz dobra dyspozycja Fedko dały zespołowi z Racławówki siedem punktów przewagi. Lubcza ponownie nie zdołała zachować koncentracji i po chwili AppGo zmniejszyło dystans do trzech punktów. Na szczęście siatkarze z Racławówki wyeliminowali błędy i przy stanie 23:16 byli na najlepszej drodze do zwycięstwa. Rzeszowianie zdołali obronić nawet trzy piłki meczowe. Jednak najwięcej zimnej krwi zachował Mateusz Hołobut, który skutecznym atakiem z przechodzącej piłki zakończył spotkanie.

Szóste zwycięstwo z rzędu pozwoliło Lubczy umocnić się na pozycji wicelidera. Kolejnym rywalem ekipy z  Racławówki będą Czarni Oleszyce.