Aktualności

Wszystkie aktualności

Asystent podatnika. Pomoc na starcie w biznesie

2015-11-16
Izba Skarbowa w Rzeszowie

W Drugim Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie przy ul. Siemieńskiego 18 uruchomione zostało stanowisko asystenta podatnika dla mikroprzedsiębiorców, dla których w sprawach podatku dochodowego właściwym jest Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie.

Obsługa podatnika rozpoczynającego działalność gospodarczą przez asystenta podatnika obejmuje przede wszystkim udzielanie informacji w zakresie wypełniania deklaracji podatkowych (także składanych elektronicznie), udzielanie pomocy i wsparcia w konkretnych sprawach podatnika, przekazywanie informacji na temat przepisów prawa podatkowego (a w tym uprawnień przysługujących podatnikom).

Czynności wykonywane przez asystenta podatnika nie stanowią doradztwa podatkowego. Asystenta podatnika wyznaczy naczelnik urzędu skarbowego właściwy w sprawach podatku dochodowego w terminie trzech dni roboczych od dnia otrzymania wniosku podatnika rozpoczynającego prowadzenie działalności gospodarczej jako mikroprzedsiębiorca. Asystent podatnika będzie realizował swoje zadania przez okres nie dłuższy niż 18 miesięcy.

Szczegóły: www.rzeszow.apodatkowa.gov.pl

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2015-11-16
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2015-11-16 11:04
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność