Zwycięstwo siatkarzy Lubczy w Błażowej. Druga porażka siatkarek

2015-11-09
SST Lubcza/Tomasz Sitek

Mocne "końcówki" kluczem do sukcesu siatkarzy Lubczy

Siatkarze Lubczy poszli za ciosem i wygrali trzeci mecz z rzędu, a czwarty w tym sezonie. Podopieczni Andrzeja Tereszkiewicza zwyciężyli na wyjeździe z Klimą Błażowa. Początek pojedynku ułożył się po myśli zespołu z Racławówki, który dzięki dobrym serwisom Radosław Kielara i skutecznej grze na kontrach odskoczył na 9:5. Młody zespół z Błażowej nie rezygnował i szybko doprowadził do stanu 12:11. W zespole Lubczy skutecznie z lewego skrzydła atakowali Fedko i Hołobut, a na środku dobrze prezentował się Kuśnierz. Przy stanie 21:21 w polu zagrywki Lubczy pojawił się Jakub Bożek. Siatkarze z Racławówki wygrali cztery kolejne akcje zwyciężając w secie 25:21.

Lubcza mocnym uderzeniem zainaugurowała drugiego seta i po skutecznych akcjach Fedko wyszła na prowadzenie 3:0. Drużyna z Błażowej szybko doprowadziła do remisu i nie pozwalała odskoczyć faworyzowanym rywalom. Przez zdecydowaną część seta toczyła się walka punkt za punkt i ponownie doszło do nerwowej końcówki. W kluczowych akcjach Lubcza zachowała więcej zimnej krwi i zwyciężyła 25:22.

Trzeci set przebiegł już pod dyktando drużyny z Racławówki, która przy zagrywkach Masłowskiego i Fedko odskoczyła na 5:1. Niezłe spotkanie rozgrywał Bartłomiej Szalacha, zastępujący nieobecnego libero Tomasza Włodygę. Klima na chwilę zdołała odrobić straty, jednak ekipa prowadzona przez Andrzeja Tereszkiewicza "złamała" ambitnego rywala, który w końcówce nie podjął już walki i przegrał 25:18.

Siatkarska III Liga Mężczyzn:
STS Klima Błażowa - SST Lubcza Racławówka 0:3 (21:25, 22:25, 18:25)

Mocne "końcówki" kluczem do sukcesu siatkarek II LO

Niestety znów zabrakło szczęścia zawodniczkom SST Lubcza. Tym razem zespół z Racławówki przegrał na własnym terenie z AppGo II LO Rzeszów 1:3. Spotkanie miało przebieg podobny do inauguracyjnego starcia z AZS-em. Siatkarki Lubczy dobrze otworzyły mecz i zwyciężyły w pierwszej partii. W kolejnych triumfowały rywalki, choć trzecia i czwarta odsłona była bardzo zacięta, a losy zwycięstwa ważyły się w końcówkach granych na przewagi. Ekipa z Racławówki miała swoją szansę na doprowadzenie do tie-breaka. Ostatecznie to zawodniczki z Rzeszowa zgarnęły pełną pulę punktów.