Aktualności

Wszystkie aktualności

"Tydzień Przedsiębiorcy" w rzeszowskim ZUS. Bezpłatne szkolenia i konsultacje

W dniach od 23 do 27 listopada br. rzeszowski Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje we wszystkich swoich placówkach "Tydzień Przedsiębiorcy", podczas którego zorganizowane zostaną bezpłatne, specjalistyczne szkolenia i konsultacje dla przedsiębiorców oraz osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Szkolenia obejmują m.in. następujące zagadnienia: jakość danych a rozliczanie konta w ZUS, rozpoczynanie prowadzenia działalności gospodarczej, rozliczanie i wypłaty świadczeń, sporządzanie dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych, inwestowanie w poprawę bezpieczeństwa pracy przy wsparciu ZUS, usługa doradcy ds. ulg i umorzeń.

Ponadto w ramach "Tygodnia Przedsiębiorcy" możliwym będzie skorzystanie z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez pracowników partnerów przedsięwzięcia, tj. Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędów Skarbowych, Powiatowego Urzędu Pracy, Narodowego Funduszu Zdrowia.

Uczestnicy szkoleń oraz przedsiębiorcy korzystający z porad, będą mieli także możliwość założenia bezpłatnego profilu na PUE ZUS, umożliwiającego m.in. otrzymywanie od stycznia 2016 r. elektronicznych zwolnień lekarskich e-ZLA.

Warto pamiętać, że w całym kraju, przedsiębiorcy są najmniejszą grupą klientów ZUS, która jednocześnie ma z Zakładem najczęstszy kontakt. Składają oni miesięcznie do ZUS ponad 30 mln różnych dokumentów. Przedsiębiorców, którzy opłacają składki na ubezpieczenia emerytalno-rentowe mamy dziś blisko 1,9 mln. W porównaniu z ponad 16 mln ubezpieczonych i ponad 7 mln emerytów i rencistów nie jest to dużo. Jednak to właśnie przedsiębiorcy, czyli równocześnie płatnicy składek kontaktują się z ZUS-em najczęściej. To płatnicy opłacają składki za ponad 14 mln osób ubezpieczonych. Tylko w tym roku do ZUS złożyli już 213 mln dokumentów rozliczeniowych.

Szczegółowy harmonogram seminariów oraz dyżurów eksperckich znajduje się na stronie internetowej www.zus.pl w zakładce "Kalendarium ZUS’", dostępny jest również we wszystkich placówkach rzeszowskiego ZUS.

Przedsiębiorcy z terenu Gminy Boguchwała mogą wziąć udział w szkoleniu "Rozpoczynasz prowadzenie działalności - poznaj swoje prawa i obowiązki", które zostanie przeprowadzone 26 listopada w godz. 9:00-13:00 w siedzibie II Urzędu Skarbowego (Rzeszów, ul. Siemieńskiego 18).

Zgłoszenie uczestnictwa - tel. 17 86 75 295, e-mail: paulina.malec@zus.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2015-11-05
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2015-11-05 11:35
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność