Derby dla Iskry. Koniec serii Izolatora

Koniec serii

W sobotę Avia Świdnik zakończyła serię biało-zielonych pięciu meczy bez porażki. Izolator wyszedł na prowadzenie w 21. minucie spotkania po trafieniu Bartosza Karwata. Pierwszy błąd defensywa Izolatora popełniła w 52. minucie. Marcin Byszewski ograł w polu karnym Pawła Dziedzica i uderzeniem z ostrego kąta doprowadził do wyrównania. Zwycięstwo gospodarzom dał najlepszy strzelec ligi Wojciech Białek.  Drużyna ze Świdnika już do końca meczu nie wypuściła z rąk zwycięstwo wywożąc komplet punktów z Boguchwały. W ostatniej kolejce rundy jesiennej Izolację czeka wyjazdowy pojedynek z Orlętami Radzyń Podlaski.

III liga, grupa lubelsko-podkarpacka:
ZKS Izolator Boguchwała - GPTS Avia Świdnik 1:2

Derby dla Iskry. Remis Gromu

Najważniejszym spotkaniem piłkarskiej soboty były gminne derby w Klasie A Iskra - Novi. Na boisku w Zgłobniu nie zabrakło emocji i dramaturgii. Novi od początku przeważali, zmuszając Iskrę do nerwowej obrony. Na prowadzenie jako pierwsi wyszli jednak gospodarze. Centrę Madeji wykorzystał Krystian Skiba. W 21. minucie padł wyrównujący gol po samobójczym trafieniu Michała Ostrowskiego. Golkiper ze Zgłobnia ponownie skapitulował w 38. minucie po pojedynku sam na sam z Piotrem Klocem. W drugiej połowie obraz uległ całkowitej zmianie. Zespół z Nosówki nie grał już tak agresywnie i musiał bronić się przed atakami Iskry. W 55. minucie padł wyrównujący gol dla drużyny ze Zgłobnia, po główce Sławomira Sendeckiego. Niespełna 10 minut później trzeciego gola dla Iskry z zdobył Sławomir Bereś po pięknym strzale z rzutu wolnego. Goście z Nosówki chcieli szybko wyrównać, lecz gra nie układała się im tak jak w pierwszej połowie. Próby wyrównania kończyła zmobilizowana obrona Zgłobnia oraz dobra forma bramkarza Grzegorza Hassa.

Zespół z Mogielnicy zanotował drugi podział punktów w tym sezonie. Grom na własnym terenie bezbramkowo zremisował z KP Zabajka. Przed drużynami z A-klasy pozostała także tylko jedna kolejka, w której Grom powalczy z drugą drużyną Stali Rzeszów, Iskra z Trzcianką oraz Novi z Zaczerniem.

Klasa A, grupa Rzeszów I:
LKS Grom Mogielnica - KP Zabajka 0:0
LKS Iskra Zgłobień - Novi Nosówka 3:2

Zwycięstwo Płomyka w Połomii

Płomyk Lutoryż przełamał serię druzgocących porażek i zwyciężył w wyjazdowym meczu z Grunwaldem Połomia 1:0. Skromna wygrana pozwoliła lutoryżanom opuścić pozycję „czerwonej latarnii” Klasy B.