Boguchwała gościła Mistrzostwa Młodzików w Boksie

2015-10-20
Andrzej Niedziałek/Tomasz Sitek

W miniony weekend na hali wystawowej Rynku Miejskiego w Boguchwale rywalizowali ze sobą bokserzy reprezentujący 14 klubów z województw: małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Zawodnicy walczyli o medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Mistrzowie zapewnili sobie udział w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 27-29 listopada w Poznaniu. Wśród zawodników znaleźli się również przedstawiciele boguchwalskiego klubu bokserskiego UKS "Gimnasion" Boguchwała. Jako jedyny pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 62 kg zdobył Mateusz Kuś. W klasyfikacji końcowej ekip zwyciężyło województwo lubelskie. Drugie miejsce zajęło województwo podkarpackie, trzecie świętokrzyskie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Szczepan Szmyd z RKB Wisłok Rzeszów.

Oprócz walk turniejowych odbyły się również walki pokazowe, wśród których wystąpili zawodnicy z Boguchwały. W sobotę swoją kolejną walkę stoczył Daniel Orgasiński, który jednogłośnie na punkty wygrał z Kacprem Bukiem reprezentującym Stal Rzeszów. Pierwszą towarzyską walkę stoczyli ze sobą Marcel Okoń i Łukasz Tęcza, obydwaj UKS "Gimnasion" Boguchwała. Nieznacznie lepszym okazał się Marcel, wygrywając na punkty w stosunku 2:1.

W niedzielę nagrodę Burmistrza Boguchwały za wybitne osiągniecia sportowe otrzymał bokser Adam Ziomek. Kadet "Gimnasionu" startuje w kategorii wagowej 75 kg i może pochwalić się znaczącymi sukcesami. W lutym br. zdobył tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego, a w lipcu wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów. Adam zdobywał miejsca na podiach: Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Tadeusza Kiliana, Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Puchar Starosty Stalowowolskiego oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dyplom w imieniu burmistrza wręczył radny Andrzej Pilecki.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Boguchwale to nie tylko sportowe emocje. W sobotę koncertem muzycznym imprezę uświetnił podkarpacki raper Kolah, prezentując "Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień - Antymina". W niedzielę dla zawodników i zgromadzonej publiczności odbyła się prelekcja na temat szkodliwości narkotyków i dopalaczy przygotowana przez służby medyczne zabezpieczające imprezę. Zarówno koncert, jak i prelekcja zostały zorganizowane ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2015/2016.

Organizatorami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Boksie byli: UKS "Gimnasion" Boguchwała, Podkarpacki Okręgowy Związek Bokserski w Rzeszowie, Podkarpacka Federacja Sportu oraz Gmina Boguchwała.

Obszerna galeria zdjęć dostępna na oficjalnym profilu facebook'owym Gminy Boguchwała: