Zwycięski gol Karwata, remis Jedności oraz cenne zwycięstwo Gromu

Grom - Korona

IzoArena "odczarowana"

Siedem spotkań musieli czekać kibice "Izolacji" na zwycięstwo swojej drużyny na IzoArenie. Dodatkowo biało-zieloni nie przegrali od czterech spotkań, zdobywając 8 punktów. W spotkaniu 14. kolejki Izolator pokonał beniaminka rozgrywek - Piasta Tuczempy 1:0. Bramkę z rzutu karnego zdobył w drugiej połowie Bartosz Karwat. Izolator w przekroju całego spotkania był drużyną prowadzącą grę. Piast wycofał się do głębokiej obrony i nastawił na grę z kontry.

III liga, grupa lubelsko-podkarpacka:
ZKS Izolator Boguchwała - KS Piast Tuczempy 1:0

Remis z wyżej notowanym rywalem

Jedność Niechobrz zremisowała z LKS Pisarowce w spotkaniu 12. kolejki IV ligi podkarpackiej. Jako pierwsi do siatki trafili goście. Bramkę w 35. minucie zdobył Piotr Łuczka. Jedność odpowiedziała błyskawicznie, bo niespełna minutę później wyrównał Michał Worosz. Pisarowce po raz kolejny wyszły na prowadzenie w drugiej połowie spotkania. Na listę strzelców w 56. minucie wpisał się Kamil Walaszczyk. Gospodarzom ponownie udało się wyrównać po strzale Mariusza Lelka. Pomimo czerwonej kartki niechobrzanie utrzymali remis do końca spotkania.

IV liga, grupa podkarpacka:
LKS Jedność Niechobrz - LKS Pisarowce 2:2

Krok do przodu Gromu. Krok wstecz Iskry. Novi w kryzysie?

W wyrównanym spotkaniu 10. kolejki Klasy A Grom Mogielnica pokonał Koronę Rzeszów 2:1. W 25. minucie wynik otworzył Kocurek po dośrodkowaniu Raka. Niestety 10 minut później rzeszowianie doprowadzili do remisu. O wynik spotkania zdecydowała 70. minuta, gdy do siatki Korony trafił Pieniążek. Goście próbowali za wszelką cenę doprowadzić co najmniej do remisu. Na szczęście wynik nie uległ zmianie, a mogielniczanie mogli się cieszyć z szóstego zwycięstwa w sezonie.

Na podtrzymanie dobrej passy i trzecie zwycięstwo z rzędu liczyli piłkarze Iskry. Tymczasem zgłobieński zespół musiał uznać wyższość drużyny Stali II Rzeszów. W 15. minucie w polu karnym Iskry upadł piłkarz gości. Arbiter spotkania podyktował kontrowersyjny rzut karny, który wykorzystali "stalowcy". Po 30. minutach gry rzeszowianie wykorzystali błąd obrońcy Iskry i podwyższyli wynik na 2:0. Na nieszczęście gospodarzy urazu doznał Kamil Ostrowski. Iskra z animuszem rozpoczęła drugą część gry i szukała kontaktowego trafienia. W 65. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał defensor Stali. Niestety do bramki ponownie trafili rzeszowianie. Pomimo prób zdobycia honorowego gola mecz zakończył się wynikiem 0:3 dla gości.

Novi próbowali zapomnieć o ubiegłotygodniowej porażce z Trzcianką, kiedy to stracili aż 6 bramek. Niestety koszmar powrócił. Nosówka uległa na wyjeździe drużynie z Jasionki 2:6. Powtarzające się błędy drużyny z Nosówki zostały bezwzględnie wykorzystane przez rywali, a Jasionka prowadziła do przerwy 5:0. Dopiero wprowadzone w przerwie meczu zmiany przyniosły polepszenie gry. Bramki dla Novi zdobyli Adrian Rogala i Marcin Majka.

Klasa A, grupa Rzeszów I:
LKS Grom Mogielnica - Korona Rzeszów 2:1
LKS Iskra Zgłobień - Stal II Rzeszów 0:3
LKS Jasionka - Novi Nosówka 6:2

39 bramek w 8 spotkaniach

"Jak nie idzie, to idzie" można stwierdzić obserwując formę osamotnionego b-klasowca z Lutoryża. Drużyna, która w ubiegłym sezonie dzielnie walczyła o awans do klasy A nie może obecnie odnaleźć formy i jest "czerwoną latarnią" tabeli. W wyjazdowym spotkaniu w Czudcu Czarni pokonali lutoryżan 11:1. "Hokejowe" wyniki w klasie B to nierzadkość, jednak w ośmiu rozegranych spotkaniach Płomyk stracił aż 39 bramek.