Udany start bokserów z Boguchwały w Dębicy

2015-10-07
UKS Gimnasion/Tomasz Sitek

54 zawodników z Ukrainy, Słowacji i Polski wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim "Alternatywa" w Dębicy. Przez dwa dni można było oglądać bardzo dobre walki, szczególnie w wykonaniu zawodników ukraińskich.

W turnieju wzięli udział również bokserzy z Boguchwały. Najlepiej zaprezentował się kadet Adam Ziomek, który w finale kategorii wagowej 75 kg, na punkty, pokonał brązowego medalistę ubiegłorocznych Mistrzostw Młodzików Ukrainy Anatolija Chodyn ze Lwowa.

Senior Sebastian Murias w kategorii 56 kg, pomimo dobrego występu, przegrał na punkty z Ukraińcem Jarosławem Iwanow, reprezentującym obecnie barwy Wisły Kraków. Sebastian przygotowuje się do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 20-25 października w Koninie.

Trzeci z naszych zawodników, kadet Daniel Orgasiński (kategoria 63 kg) przegrał na punkty walkę półfinałową z Michajło Kowaljewem z Ukrainy. Efektowną walkę turnieju stoczył senior Mateusz Ziomek, starszy brat Adama, reprezentujący klub rzeszowski, który przez TKO wygrał z Pawlo Krupa z Ukrainy i w ostateczności zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej 75 kg.

Bokserskie emocje zawitają także do Boguchwały. W dniach 17-18 października w hali wystawienniczej na Rynku Miejskim w Boguchwale odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w boksie dla zawodników reprezentujących kluby z województw: lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Szczegóły wkrótce.